Mousse

Me speca

200 Receta - - Antipasta -

Përgatitja:

Ndezim furrën në 200°. Mbulojmë tavën me letër furre, vëmë specat mbi të dhe i pjekim në furrë për afërsisht 30 minuta, derisa specat të jenë pjekur nga të gjitha anët duke i rrotulluar herë pas here. Fusim specat e pjekur në një tas, i mbulojmë me letër plastike për kuzhinë, derisa të ftohen dhe më pas iu qërojmë lëkurën. Në një mikser grijmë specat, tulin e bukës, gjizën, borzilokun, kripën e piperin deri sa të marrin trajtë kremoze.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.