Biskota

Të kripura me djathë Philadelphia

200 Receta - - Antipasta -

Përgatitja:

1. Ndezim furrën në 200° 2. Në robot do të përziejmë të gjithë përbërësit e mësipërm, derisa të jenë bërë si brumë për pak minuta. 3. Heqim brumin nga roboti, e mbështjellim me letër transparente dhe e vendosim në frigorifer për 20 minuta. 4. Ndezim furrën në 200°. E hapim brumin si petë të hollë, ½ cm dhe e presim me format që na pëlqejnë më shumë. I vendosim në tavë të veshur me letër furre dhe i zbukurojmë sipas dëshirës me fara susami, piper të kuq pluhur, fara lulëkuqesh, etj. 5. I pjekim në furrë për 15 minuta

ose derisa të kenë marrë ngjyrë. 6. Kur të jenë ftohur plotësisht, i ruajmë në një kuti me kapak deri në momentin që do të shërbehen.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.