Kek

I kripur me speca dhe ullinj

200 Receta - - Antipasta -

Përbërësit

Përgatitja:

1. Pjekim specat në furrë të nxehtë dhe kur të jenë gati, i heqim dhe i mbyllim në një qese deri

sa të jenë ftohur. Më pas u qërojmë lëkurën, farat dhe i presim në rripa të hollë. 2. Rrahim vezët në një tas, shtojmë vajin, qumështin dhe borzilokun e grirë, kripë e piper.

Nëpërmjet një site hedhim miellin dhe sodën. 3. Lëmë mënjanë disa rripa speci dhe disa kokrra ullinj, ndërsa të tjerat i hedhim te brumi dhe

i përziejmë me spatul. Shtojmë djathin të grirë në kubikë. 4. Hedhim brumin në një tavë të lyer me vaj ulliri dhe bukë të thekur të grirë. 5. Vendosim tani sipër copat e specit dhe ullinjtë që kishim lënë mënjanë. 6. E pjekim në furrë me 180°, (të ngrohur që më parë) për 40-50 minuta ose deri sa të ketë marrë ngjyrë. Bëjmë provën me kruajtëse dhëmbësh e cila duhet të dalë e thatë. Mund të konsumohet i vakët ose edhe i ftohtë.

Tavë për plumcake me gjatësi 28-30 cm

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.