Rizoto

Me salsiçe dhe kërpudha

200 Receta - - Pjata Të Para -

Përbërësit

Përgatitja:

për 4 persona:

400g oriz Carnaroli

250g kërpudha të freskëta

250g salsiçe të freskëta Hako

djathë Parmigiano ose Grana Padano të grirë

lëng mishi i ngrohtë

1 thelb hudhër

1 gotë verë e bardhë ½ spec djegës ose sipas dëshirës ● vaj ulliri 1. Pastrojmë kërpudhat dhe i ndajmë

në feta të holla. 2. Heqim lëkurën e salsiçeve dhe i

ndajmë në copa të vogla. 3. Në një tenxhere me pak vaj ulliri skuqim hudhrën e qëruar e të grirë imët, salsiçet, specin djegës dhe më pas shtojmë kërpudhat. 4. Shtojmë orizin dhe i skuqim për 2-3

minuta. 5. E shuajmë me verë dhe, kur vera të ketë avulluar, shtojmë lëngun e valuar dhe e lëmë orizin të ziejë. E përziejmë orizin herë pas here dhe shtojmë lëng të valuar sipas nevojës. 6. Kur orizi të jetë zierë, shtojmë djathin kaçkavall, i përziejmë, e lëmë të pushojë për 2 minuta dhe më pas mund ta shërbejmë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.