Supë

E ftohtë me kastravecë dhe kunguj

200 Receta - - Pjata Të Para -

Përgatitja:

1. Kungujt, të larë dhe të ndarë në copa të mëdha, i vëmë të ziejnë në tenxhere me ujë të kripur për 5 minuta nga momenti kur merr valë uji. Më pas e kullojmë kungullin dhe e lëmë të ftohet. 2. Qërojmë kastravecin dhe e

ndajmë në copa të vogla. 3. Në mikser punojmë: copat e kastravecit, kosin, vajin e ullirit gjethet e mentes dhe koriandrës. Shtojmë kungullin që tashmë është ftohur, një majë luge spec të kuq pluhur, pak kripë e piper. Supa është gati. E shërbejmë menjëherë.

Supë e ftohtë të cilën mund ta konsumojmë si pjatë të parë dhe për ta bërë më të freskët mund ta shërbejmë me një ose dy kubikë akulli.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.