Salcë

Për marinimin e mishit të pulës

200 Receta - - Pjata Kryesore -

Përbërësit

për 4 persona:

1 lugë gjelle mjaltë

2 lugë gjelle vaj ulliri

2 lugë gjelle uthull balsamike

1 lugë gjelle mustardë

kripë, piper, rigon, majdanoz i grirë

një pulë e ndarë në copa

Përgatitja:

1. Përziejmë në një tas të gjithë përbërësit e mësipërm. Mishin e pulës e hedhim në një qese plastike, shtojmë aty salcën e mësipërme, e mbyllim mirë qesen dhe e lëmë në frigorifer për 2-3 orë për t’i dhënë mundësi aromave që të përzihen me njëra-tjetrën dhe me mishin. 2. Më pas heqim mishin nga qesja

dhe e pjekim.

Përgatitet një ditë më parë

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.