Kek

Të vegjël me mollë

200 Receta - - Pjata Kryesore -

Përgatitja:

1. Ndezim furrën në 160°. Mollët e qëruara i grijmë në rende. Në një tas hedhim miellin dhe sodën me ndihmën e sitës, shtojmë kanellën, gjalpin dhe e përziejmë me spatul ose lugë druri. Shtojmë sheqerin, mjaltin, vezët dhe mollët. 2. Mbushim format e lyera më parë me gjalpë e miell në ¾ e lartësisë së tyre, ose në të kundërt përdorim tavën e shtëpisë. I pjekim për afro 25 minuta dhe bëjmë provën me kruajtëse dhëmbësh, e cila duhet të dalë e thatë. 3. Në një pjatë përziejmë disa lugë sheqer me pak kanellë dhe lyejmë këtu tortat e vogla kur janë ende të nxehta.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.