Biskota

me tërshërë

200 Receta - - Pjata Kryesore -

Përgatitja:

1. Hedhim në robot tërshërën, miellin, sodën, sheqerin, kripën, gjalpin dhe i përziejmë derisa të kemi një përbërje në trajtë thërrimesh. E hedhim në një plan pune dhe e punojmë me dorë duke shtuar pak qumësht derisa të përftojmë një brumë homogjen. E mbështjellim brumin me letër plastike për kuzhinë dhe e lëmë në frigorifer për 30 minuta. 2. Pas kësaj e hapim brumin me petës me trashësi 3mm dhe i japim forma sipas dëshirës. I vëmë në tavë me letër furre dhe i lëmë të piqen për 10-15 minuta me 180°; furra është e ngrohur më parë. Janë delikate, prandaj duhen hequr nga tava kur të jenë ftohur.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.