Një meny për t’u ndjekur

Gazeta Paloma - - Shëndet -

Për formë,t’u dobësuarja një shembulldhe të qenë menyje në përtë dëshirosh.t’u alternuar gjatë javës si MëngjesiÇaj ose kafe pa sheqer. 50 Një g lugë drithërae vogël sipas mjaltë dëshirës ose reçelNjë gotë qumësht ose kos Një frutë sipas dëshirës Dreka 200 g peshk ose 150 g mish sipas dëshirës Perime sa të duash me një lugë vaj ulliri Bulmet ( kos ose një fetë djathë) Darka Perime Kos ose ndonjë frutë të freskët Disa receta për linjat Nuk di se çfarë të përgatisësh për darkë ose drekë? Ja disa receta të thjeshta dhe të shijshme për programin e linjës tënde. Përbërësit për 4 persona: 1 karotë 1 qepë 2 thelpinj hudhra 1 gjethe trumzë 1 gjethe dafinë 250 g thjerrëza Majdanoz, kripë dhe piper Përgatitja: Laj dhe priji karotat në feta. Gri qepën dhe shtyp hudhrat. Skuqi dhe shtoi 1 litër ujë. Hidh thjerrëzat dhe shto kripë e piper. Lëri të ziejnë për 40 minuta. Në fund shto majdanoz.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.