Këshilla mode nga Sanaya Irani

Gazeta Paloma - - Telenovela -

Ku do t’i blinit artikujt e mëposhtëm?

Luis Vuitton. Ia kam marrë mamit të fundit. I kam mundësitë për të blerë një çantë ngado, por le të themi që këtë e kam shumë për zemër.

Një çantë trendi?

Sephora. Kudo. Mund të blej një fustan të zi kudo, mjafton të qëndrojë mirë në trup. Shumica e tyre janë dhuratë nga fansat, kam mbi 3 vite që nuk blej bizhuteri. Mjafton të jenë këpucë të mira, nuk blej këpucë të shtrenjta. Nuk jam aq e pasur, Nine West, Aldo, Charles and Keith.

Makijazhi? Një fustan të zi? Bizhuteri? Këpucë?

Ka shumë kohë që nuk vesh një të tillë. Hera e fundit ishte në dasmën time.

Një fustan mbrëmjeje?

Çfarë do të dëshironit të kalonit brez pas brezi?

Një zemër të mirë.

A jeni penduar për ndonjë tatuazh tuajin?

-Jo, sepse kurrë s’kam bërë tatuazh, mamaja më thoshte se do të më përzinte nga shtëpia po ta bëja një të tillë.

Sipas një personazhi, cili është stili juaj?

-Do të më pëlqente që stili im të ishte si ai i Rachel në “Friends”. Ajo vishej gjithmonë këndshëm, ndryshe dhe këndshëm. Nuk mendoj se mund të jem si ajo pasi shpesh e nënvlerësoj rëndësinë e veshjes.

Një këshillë mode?

-Ji rehat me ato që vesh. Mos vish diçka vetëm sepse dikush ta sugjeron apo sepse është në modë. Duhet të ndihesh rehat. Mos i vër shumë limite vetes në kokë, por qëndro gjithmonë rehat.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.