Boshatiset “Top Channel”, ikjet nuk paskan fund!

Gazeta Paloma - - Koktej -

Lista është kaq e gjatë, arsyet të pafundme. Çdokush ka një version të vetin pas largimit nga “perandoria” e “Top Media”- s, pavarësisht se është privilegj të shënjosh tek ai ekran. Largimi i moderatores Jonida Shehu, duke e lënë në mes sezonin televiziv, ishte shokues. Gjoba prej 1500 eurosh u bë sebep që Shehu të jepte dorëheqjen e pakthyeshme. Po cili është kalvari i emrave të ikur, që mesa duket nuk paska ende të sosur? Edhe pse është fund – tetori dhe supozohet se “merkatoja” televizive është mbyllur me

A kanë qenë gjithmonë në një konkurrencë të heshtur? A ju kanë bërë edhe ju ndonjëherë pyetjen se cila ju pëlqen më shumë? Në fakt, nuk duhen parë ndarazi, por së bashku për shumë e shumë arsye. Ato janë vajza që ia nisën nga zero dhe kulmuan suksesin në moshë fare të re, të dyja gëzojnë familje të shëndetshme, janë ende prezente në ekran dhe më të dashurat për publikun shqiptar, janë profesioniste të zonjat dhe kaq kohë, surprizat në “Top” po vijnë nga të katër anët. Marina Vjollca, Bes Kallaku, Erion Isai, Olti Curri, Alban Musa, Idro Seferi, Lira Burgija, Adi Krasta mbyllën përfundimisht marrëdhëniet me këtë televizion. Mbeti në tentativë emri i Flor Binajt, i cili e qetësoi publikun pas daljes në “Portokalli”. Ka ndryshuar filozofia e drejtuesve, pagat apo ambienti është bërë më i ashpër? Nuk dimë ta ndajmë, ama dimë të themi me siguri se reputacioni pas gjithë këtyre fjalëve lart e poshtë nuk është më i njëjti… pak biografi në të. Uroj që të jetë frymëzues për të rinjtë që duan të besojnë fort te një ëndërr dhe të punojnë shumë për ta arritur, e gjitha duke pasur si referim përfundimet praktike që kam arritur këto 19 vjet punë, e cila ka nisur kur isha vetëm 12 vjeç”,thotë Vejsiu. Na duket interesante, madje mezi po presim ta shfletojmë dhe të japim opinionin tonë. Suksese në këtë iniciativë të re!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.