ADRIJAN GAXHA dhe përballja me Florin

Gazeta Shqiptare - Bluetooth - - SPECIALE -

Adrijan

Gaxha, krijuesi i hitit “Ngjyra e Kuqe”, i sapovlerësuar me çmimin “Best Dance” në “Videofestin Muzikor”, ndan me lexuesit shqiptar planet e reja në karrierë dhe ‘përballjen’ aspak problematike që pati me kantautorin Flori Mumajesi në këtë kompeticion. Mediat aluduan gjatë për një ballafaqim të ashpër mes tyre - pas konfliktit virtual në “Youtube” e “Facebook”, ku ata ofenduan njëri-tjetrin - por asgjë nga çfarë u fol nuk ndodhi... çmimit “Best Dance” në

t’i të pasojë suksesin e “Ngjyra e Kuqe”. Këtu jemi duke xhiruar videoklipin, që do të jetë sërish i “Entermedia”-s. Është konceptuar si diçka e veçantë dhe kam idenë që do të përqafohet nga publiku. Si ishte përballja me Florin në “Videofest”? Nuk pati një përballje. Unë mbërrita pak minuta për shkak të xhirimeve...

Ç’mendon për faktin që Flori u vlerësua me çmim të parë? Nuk kam asnjë mendim. Ke diçka tjetër për t’i thënë atij? Jo më, gjithçka kisha thënë, ia thashë. Je penduar për laratë? Jo. Si do të jetë Adrijanin?

E mbushur me muzikë. Shumë koncerte dhe këngë të reja. Aktualisht kam tri këngë të përfunduara në studio dhe shumë shpejt do t’i lançoj për tregun muzikor. Jeta private, ndërkohë si ecën? Je apo jo në një lidhje? Për momentin, as vetë s’jam i qartë për statusin tim (qesh).

atë

për

dek-

kjo verë për

përpara se spektakli

fillonte,

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.