Ardian Bujupi: Nuk jam në kërkim, po bëj pushime

Gazeta Shqiptare - Bluetooth - - SPECIALE -

Ardian

Bujupi kërkohet nga policia gjer mane”, ka qenë lajmi që ka mbushur agjencitë online përgjatë gjithë kësaj jave. Lajm ky që, sipas këngëtarit të talentuar nga Kosova, nuk është aspak i vërtetë. “Ka ndodhur vërtet një keqkuptim, por nuk është se unë kërkohem nga policia. Jam larguar nga Gjermania për disa ditë pushime”, - shprehet Bujupi në një prononcim për “Bluetooth”. Sipas mediave vendëse, Bujupi akuzohet se ka rrahur keq një djalë ndërsa argëtohej në një klub nate dhe më pas është larguar nga vendngjarja duke u shpallur kështu në kërkim nga policia. Megjithatë, ai vetë e ka mohuar këtë, duke thënë në vazhdim se është duke punuar që shumë shpejt të sjellë krijime të reja për tregun shqiptar dhe atë evropian.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.