AFERDITA DRESHAJ: Rikthimi me Shpatin? Kurrë mos thuaj kurrë. Kemi mbetur shokë

Gazeta Shqiptare - Bluetooth - - SPECIALE - Eraldo Rexho

ANë ç’kuptim janë dashuruar? Po ja, kërkoni të nxirrni lajm edhe aty ku s’ka… Ke filluar të vlerësosh edhe lajmet tani? Unë e di shumë mirë se si funksionon show biz-i, po duhet të merrni parasysh që femrat kanë edhe shokë në jetë, jo vetëm të dashur. E ke fjalën për Leon? Jo, vetëm për atë. Ama ai përmendet në këngë? Përmendet, sepse për të u bë buja më e madhe, por edhe së fundmi më ka ndodhur që të më bëjnë të dashur protagonistin kryesor të klipit. Pikërisht atë, që unë e zgjodha si njeriun me të cilin do të vija në lojë gazetarët, gjithmonë duke ju referuar fabulës së klipit. Valdi, djali simpatik që merr pjesë në klipin “Super Star” është i fërdita Dreshaj, ‘super stari’ i show biz-it rrëfen në këtë intervistë ekskluzive për “Bluetooth” projektin e saj të fundit, që mban emrin “Super Star”, e që i dedikohet pikërisht medias rozë... Bukuroshja nga Mali i Zi, që me paraqitjen e saj trazon shpirtrat e cilitdo që i kalon pranë, flet për herë të parë për marrëdhënien e shumëpërfolur me ish-të fejuarin, këngëtarin Shpat Kasapi. Shqiptarja seksi që po rrëmben kontrata të majme nga kompani të rëndësishme në botën e modës, tregon sakaq edhe planet që ka për verën...

Afërdita, këtë fillimjave prezantove për publikun shqiptar këngën tënde më të re në bashkëpunim me Lumin, reperin e njohur nga Kosova... Do të na tregosh diçka më shumë për këtë këngë?

Kënga dhe teksti janë shkruar nga Blero. Është hera e parë që bashkëpunoj me të dhe jam me të vërtet shumë e kënaqur. Bleron e kam mik të vjetër, ndërsa Lumin e kam bashkatdhetar. Jemi të dy nga Mali i Zi, njihemi familjarisht që prej fëmijërisë, ndaj mendova ta ftoj në këngë... Më mirë se me të s’kisha me kë të bashkëpunoja. Sa i takon fabulës, besoj se ajo është e kuptueshme... U dedikohet paparacëve dhe medias rozë, që kohët e fundit është dashuruar shumë me mua.

ti

e

kishe

ftuar, dashuri i shoqes sime të ngushtë, Xhesika Berberit, që të sqarohen një herë e mirë të gjitha keqkuptimet. Çfarë pret nga kjo këngë? Synimi për të cilin një këngëtar e këndon këngën është që ajo të pëlqehet. Kështu që dëshira ime e vetme kjo është...

Pse bëre një festë për promovimin e kësaj kënge dhe pse aq shumë të ftuar?

Kjo këngë shënon në një farë mënyre rikthimin tim në muzikë, pas një mungese 2-vjeçare, ndaj doja që lançimi i saj të bëhej në formën e duhur. Sa u takon të ftuarve, ata janë miqtë e mi më të mirë. Nuk i shoh fare si personazhe publike, sepse ata janë njerëzit e mi më të afërt. Jam shumë e kënaqur për pjesëmarrjen e gjerë, ndaj kam një “Faleminderit” për të gjithë ata që ishin aty për mua atë natë. Të gjithë më dhanë komente pozitive. Nuk e di në e bënë këtë për të më bërë qejfin, apo sepse vërtet iu pëlqeu. Megjithatë, unë di që i pashë të gjithë të buzëqeshur atë natë dhe kjo do të thotë që kënga u ka përçuar energji të mira…

Po Shpati pse nuk erdhi, apo jo? Nuk erdhi sepse kishte angazhime të tjera... Çfarë marrëdhënieje keni ju tani, a flisni shpesh?

Kemi mbetur shokë. Kemi një komunikim normal. A ka shanse për një rikthim mes jush? Jeta është e gjatë, ‘kurrë mos thuaj kurrë’ thotë një shprehje.

A ka ndonjë lidhje kënga e fundit me ndarjen tuaj? Jo, ne s’na ndanë paparacët... Ndërkohë Afërdita, na trego pak me po merresh tjetër këto kohë?

Aktualisht jam e angazhuar me disa fushata promocionale në Amerikë e Europë... Ajo për të cilën kam punuar më shumë së fundmi ka qenë brand-i i veshjeve “Tarik Ediz”. Po pushime do bësh? Këto javë në Tiranë i kam konsideruar si pushime, megjithatë kam në plan edhe disa ditë pushime në Jug.

i

çfarë

Fotot: Juxhin Kurti

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.