Kodheli merr letër nga ambasadori Lu

Gazeta Shqiptare - - QEVERIA E RE -

Edhe

pse nuk u përzgjodh të jetë në krye të Ministrisë së Mbrojtjes në kabinetin qeveritar "Rama 2", pasi në vend të saj u emërua Olta Xhacka, ministrja aktuale e Mbrojtjes Mimi Kodheli mori dje një letër falënderimi nga ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë Donald Lu. Në letrën e tij Lu e falënderon ministren Kodheli për punën e saj "të jashtëzakonshme gjatë katër viteve të drejtimit të Ministrisë së Mbrojtjes si një Aleat i ngushtë NATO." Lu thekson forcimin e bashkëpunimit ushtarak nën lidershipin e Kodhelit, si dhe çuarjen përpara të objektivave të përbashkëta. Në letër Lu shpreh kënaqësinë e të punuarit me znj. Kodheli si ministre e Mbrojtjes, duke shpresuar për bashkëpunime të tjera në ardhmen. Në fund ambasadori amerikan vlerëson kontributin e ministres Kodheli për Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë, por edhe për marrëdhëniet Shqipëri- SHBA.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.