Balla: Në 26 ditë Kuvend, Rama 109 minuta diskutime, Basha 121

Gazeta Shqiptare - - PARLAMENTI -

Pas

seancës së Kuvendit, për të sqaruar opozitën, kryetari i grupit parlamentar të PS- së, Taulant Balla bëri të ditur se "në 26 ditët e para të Kuvendit të ri janë bërë 160 diskutime ose 2055 minuta. Nga këto, mazhoranca ka pasur 62 diskutime ose 781 minuta, ndërsa opozita 98 diskutime ose 1274 minuta. Kryeministri Edi Rama ka pasur 6 diskutime ose 109 minuta, ndërsa Lulzim Basha 7 diskutime ose 121 minuta. Dhe opozita qahet se po i mohet e drejta e fjalës", u shpreh Balla. Ndërsa më herët, pas ndërprerjes së parë të seancës së Kuvendit, Balla tha se PD po merr në qafë LSI- së me skenarin e bllokimit të seancave në parlament. "Uroj të mos kthehen në çadër të dyja bashkë. Kërkesa e PD dhe LSI për Byronë e Kuvendit është alibi për të shpëtuar flamurin e bllokimit të radhës", u shpreh Balla.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.