Ishte në kërkim në Itali kapet 57- vjeçari

Gazeta Shqiptare - - POLITIKE -

DURRËS - Policia e Durrësit ka prangosur 57vjeçarin Eduart Daiu nga fshati Rrushkull, pasi ishte shpallur në kërkim në Itali për trafik droge. Mësohet se Gjykata e Apelit në Milano, Itali, me Vendimin Nr .1131/ 09 REG. SENT- 5571/ 08 REG. GEN datë 23.03. 2009 e ka dënuar atë me 16 vite burg për veprën penale "Pjesëmarrje në organizatë kriminale" dhe "Trafikim i lëndëve narkotike". Daiut i kanë mbetur për të vuajtur edhe 6 vjet e 10 muaj e 29 ditë burgim.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.