Tani, mund të kesh valixhe me peshore

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Sa herë keni vajtur në aeroport për të bërë check-in e bagazheve dhe keni zbuluar se e keni kapërcyer peshën kufi? Me siguri, kjo gjë ka ndodhur më shumë se një herë dhe e vetmja gjë që mund të bëni, është të hiqni gjëra nga valixhja për t’i vënë gjëkundi tjetër, ose të paguani peshën shtesë. Jo shumë praktike, apo jo? Janë të shumta peshoret e konceptuara për të gjetur peshën e valixhes suaj, por nëse doni diçka më praktike dhe më të saktë, do të ishit të interesuar të njihnit projektin valixhja Kickstarter TUL. Siç mund ta shihni edhe në figurë, valixhja TUL mund të tregojë peshën e saj totale në një ekran të vogël LCD. Ajo ka një dimension 64cm x Përgatitja: Ajo është shumë e 42cm x 25cm dhe është e mbyllur me një kyç të aprovuar nga Administrata e Sigurisë së Transporteve. Gjithashtu, ajo ka xhepa të shumtë si edhe një këllëf për të mbrojtur valixhen nga gërvishtjet.

Bukë me ujë të gazuar Përbërësit: 2 filxhanë çaji miell 2 filxhanë çaji miell misri 1 filxhan çaji kos ½ filxhan çaji vaj 2 vezë 1 filxhan çaji ujë të gazuar

½ lugë sodë buke thjeshtë: Në një enë përzihen gjithë përbërësit e thatë dhe pastaj shtohet kosi, vezët, vaji dhe në fund, uji i gazuar. Hidhet në një tavë, që është lyer më parë me gjalpë dhe vihet në furrë, ku piqet për 40-45 minuta në 180 gradë celsius. Nëse doni, mund t’i shtoni

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.