Kushërirat më imponuan të bëja seks me to...

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

PYETJE QË ENDE PRESIN PËRGJIGJE...

- Si mendoni, ky Edi Rama do t’i mbajë premtimet e dhëna apo ka për ta shkatërruar këtë vend? Ardi Bosi.

- Për të shkatërruar jo pasi nuk ka ku të shkojë më keq, por edhe për të mbajtur premtimet nuk besoj. Këtë vend nuk di nga ta arnosh më parë pasi është katandisur në një rreckë. Korrupsioni në përmasa alarmante, drejtësia në daren e të korruptuarve, ekonomia nën pushtetin e të pangupurve ndërsa populli i lodhur, i rraskapitur fle gjumë. Filan Fisteku.

- Unë mendoj se nuk ka mbetur më gjë për të shkatërruar. Lenc Meta.

- Në qoftë se nuk zhduk korrupsionin, e Në qoftë se nuk vë dënimin me vdekje për çfarëdolloj krimi etj. sbëhet mirë krurë në këtë vend me shumë ujqër. Valmira Vali Mira.

- Unë them se do ti mbajë. Ajsi A. Hoxha.

- Edhe unë them se gjithçka ësh- të e shkatërruar dhe nuk ka për tu rregulluar ndonjëherë kjo për shkak të liderve që ikin e vijnë. Askush nuk mendon për popullin, të gjithë mendojnë si të vjedhin të bëjnë para sa më shumë të sigurojnë jetesën luksoze për breza me rradhë. Ervina Pallo.

- Jo, ai do vërë ligje të forta. E përshëndes. Roena Hebert.

- Që jam gej, por nuk më plas shumë, sepse ata që e thonë, ma kanë inatin. Afrimi.

- Kanë thënë për mua që jam ngrënëse burrash hahah. Lozonjarja.

- Cili është thashethemi që keni dëgjuar kohët e fundit për veten tuaj? Dolce Baci.

- A ju duket zgjidhje fakti që ne që kemi qenë në vit të fundit të universiteteve private, të vazhdojmë nga e para nëpër universitetet shtetërore? Duhet të na kthejnë lekët tona të vjedhura. Si thoni ju? Mandi.

- Ata janë të pashpirt debilat që ju mbyllte dera e vet, s’ka gjë se ua

natë, pasi u largua e dashura ime, ajo erdhi e m’u fut në shtrat (ne jetonim në një shtëpi me qira se ishim studentë). Ajo nisi të më puthte gjithandej dhe s’po e besoja dot... Nuk kam fjalë ta përshkruaj atë dashuri e eksitim që kam ndjerë. E lashë veten në dorë të ndjenjës, nuk i rezistoja dot, ishte më e fortë se unë. Bëmë dashuri gjithë natën e ditën tjetër nuk dolëm fare. S’e di nga na erdhi gjithë ai zjarr, por kur dolëm për kafe, ngelëm pa fjalë. Më tha vetëm: “Tani e kuptova se pse ke kaq shumë femra dhe janë të dashuruara marrëzisht pas teje”. Ishte një çmenduri, unë kisha vërtet 4 të dashura njëkohësisht dhe ishte kushërira që më lejonte ndonjë natë të rrija me ndonjërën nga ato, por ndonjë natë i përzinte se më donte për vete. S’po e kuptoja veten, isha hapur si vaji në lakra, çdo femër që më pëlqente e kisha në shtrat dhe s’po pyesja nëse numri i femrave shkonte 100. Nuk mjaftoi vetëm kjo, por bëra dashuri edhe

shpërblen Zoti. Lea Leandra.

- Ti kërko të drejtën tate. Por këtu në Shqipëri çfarë spo vidhet e çfarë spo bëhet, veç heshtje e padrejtësi ka. Nuk keni ç’të bëni, vazhdoni jetën dhe pa shkollë nuk bën, por sipas mundësive veproni. Xheku Llukaj.

- E morët vesh që u rrit dhe çmimi i paketës së cigares? Si e shikoni këtë gjë? Është në të miren e atyre që pinë cigare, apo jo? Toni.

- O biri, na mori lumi, rritet duhani, rritet energjia, ulen pagat apo s’kemi punë! Vjola Murati.

- Si me ngrihet duhanin, si me e ba helmin me lekë? Po ne që e pimë nuk është se na harxhon lekë dhe s’kemi me ble, por ne do blejmë dhe rregullat s’i respektojmë. Fuck shteti. Oni Labi.

- Normal që mirë kanë bërë. U lumtë! Valmira Vali Mira.

- Sa ka vajt? Mirë ka bërë sepse duhani dëmton shëndetin dhe ekonominë, duhet lënë. Elvisa Aisi Aislin.

- Nuk do e luj, sipas zakonit shqiptar paketën. Viktor Strase.

- Më thoni si ta fitoj zemrën e një vajze të cilen e shoh çdo ditë kur kalon para zyres time dhe shkon në punë? Më vjen turp ti dal përpara si në kohën e qepës dhe s’kam miq të përbashkët me të. Si t’ia them që më pëlqen? Si ta nis muhabetin me të? X Tiranë.

- Zgjidhe vetë këtë problem, çfarë frike mund të kesh për ta ftuar për kafe? Roena Hebert.

me dy kushërira të tjera, u çmenda, s’po i nxirrja dot fundin. Edhe tani që po ju shkruaj, ato më marrin në telefon; si kushërirat e mia, ashtu edhe dashnoret e mia. Kishte raste që e kaloja natën me 2-3 femra njëkohësisht e kur kam shkuar nga dhoma tjetër, më priste kushërira. Ama, emocionet që m’i jepte kushërira, nuk m’i jepte asnjë. Tani jam vërtet jo mirë, nuk di a të martohem, apo jo? S’e di si do më sillen kushërirat se ato, sa gjejnë mundësinë, duan seks të çmendur dhe vetë më thonë se as me burrat e tyre nuk bëjnë seks me kaq dëshirë e pasion. Ma bënë të qartë se nuk kanë për të zënë dashnor kurrë se më kanë mua. Me njërën prej tyre jam dashuruar vërtet dhe nuk di çfarë të bëj. Sapo ajo më merr në telefon, më ngrihet temperatura, kam dëshirë, pasion, epsh për të. Ndonjëherë them të largohem për pushime diku, por s’më lënë rehat as kushërirat, as femrat e tjera. Dhe në lagje më ndodhi një herë, u futa në lokal, një zonjë te të 50-tat më afrohet

- Thjesht, tregoji të vërtetën që e pëlqen dhe ftoje në kafe. Po nuk pranoi, mos këmbëngul, se ashtu do ta trembesh. Rina.

- Llogjika na thotë që me dashuri zgjasin më shumë, por faktet po tregojnë se më mblesëri po zgjasin më shumë. Toni Montana.

- Varet nga lloji, njeriu. Bardhi Gega.

- A do të martoheshit me një serb apo jeni racistë? E bëj këtë pyetje sepse një kushërira ime ka njohur një të tillë dhe s’di si të veprojë... Albina.

- Cilat zgjasin më shumë, martesat me mblesëri apo me dashni? Kiara S.

- Kujt i bëhet vonë se me kë do martohet kushërira jote? Sot nuk pyet vëllai për motren dhe prindi për fëmijën, ti na pyet për kushërirën... pff. Arjan Bushati.

- Pak ka ngel me pyet lagjen ajo? Ka serbë të mirë, siç ka shqiptarë derra. Elvisa Aisi Aislin.

- Më braktisi para shumë vitesh, sot kam një fëmijë me të dhe më kërkon të kthehem me të, kuptohet më i pjekur dhe i kompletuar, por s’di si të veproj. Të bashkohem apo jo me babain e fëmijës sim? X zonjë nga Tirana.

- Nëse ndjen akoma diçka për të, pse mos të bashkohesh duke qënë në mes dhe fëmija që nuk ka asnjë faj. Silvana Ziu – Vrushaj.

- A jeni dakord që tekstet sh- dhe më jep numrin e celularit. “Pres sms”, më tha e iku. Ishte e mirë në fakt, shkova me të një herë, ishte një natë e çmendur. U zgjova dhe më dha 100 mijë lekë. “Merri, më tha, se të duhen, je i ri”. Tani jam lodhur, nuk dua më femra, se s’ka ditë që të mos kaloj nga 2-3 në 24 orë, më vijnë vetë, “dashurohemi pas shikimit e tipit tënd”, më thonë, janë bërë me fiksime. I them vetes: “Po pse më duan kaq shumë femrat?”. Më shumë më shqetëson marrëdhënia me kushërirat... Të largohem prej kushërirave të mia apo çfarë të bëj? Kjo gjë më çmend, sado që mund të mos e besoni.

- Ooo, ti qenke një trap që s’e ke shokun. Enna Morena.

- Lloj-lloj budallallëqesh nxjerrin. Martiola Favari.

- Ti qenke pederast fare. Edi Sede.

- Qenke një maskara ti. Ilirjana Duva.

- Ç’ia fut kot, o shoku?! Paske vdek për... më duket! Mirë femrat e botës që as ato se besoj se i ke pa-

kollore të jene te ndryshme nga njëra shkollë në tjetrën? Mua më duket absurde. Po ju, si e shikoni këtë gjë? Anila.

- Ashtu është vërtetë. Unë, për shembull, vij nga familje shumë e varfër. Pse të mos marrë vajza ime librat e vëllait të saj që i kishte vitin e kaluar, por më duhet t’ia blej nga e para? Këtu vetëm të të rrjepin dinë, nuk kan shpirt fare. Sania.

- Do ta falja, për arsye se dihet që femrat janë shumë grifsha dhe nuk rrijnë dot pa i fut hundët kudo. Dhe s’ka asnjë femër në botë që nuk e bën këtë gjë, edhe ato që bëjnë sikur nuk kontrollojnë kurrë. Mondi. sur, po me kushërirat more legen?! Pff, do kesh rënë nga djepi kur ke qenë beb ti, se s’ka mundësi tjetër. Të ka ikur zari. Silvana Elena.

- Ku do t’ia dijë ky për motrat dhe veten e tij. Do e ketë ashtu... Klodi Mandi

- Ouuu s’më pëlqeu fare, pa lidhje kjo histori. Toni Di.

- Zot, çfarë pret, pse nuk i heq qafe këta njerëz të pastrohet pak ambienti. Bela Fredi Beshaj.

- Ik, ore kokrra e legenit, çfarë na tregon përralla këtu, po çfarë zari thotë... Ky do jetë psikopak komplet. Adrian Kallmi.

- Na tregoni më mirë historinë e Skënderbeut, se me këto mund të vrasë veten ndonjëri. Taulant Hysa.

- Po ti more idiot akoma je në gjumë? Hapi sytë se mbaroi ëndrra. Lulëzim Gjoni. - Sa film i bukur! Lirim Etemi. - Ik ore se le nam duke gënjyer, na bëhesh edhe si Don Zhuan. Klodi Mandi.

- Sipas meje, këta janë njerëz të degjeneruar. Liljana Frederik.

- Si mendoni ju, adoleshenca është periudha më e bukur e jetës sonë, apo jo? Vanesa.

- Sa është e bukur, është dhe e lodhshme, vetëm ne që jemi adoleshentë e dimë se çfarë heqim brenda shpirtit tonë. Bëjmë luftë me atë çfarë jemi dhe atë që na pret nesër, pra, të rritemi. Nuk duam të rritemi, por ja që ndodh. Enxhi.

- A do ta toleronit të dashurën tuaj nëse e zini mat duke ju kontrolluar celularin? Si ju duket ky veprim? Armiri

- Më thoni, ju lutem, a ju ka ndodhur që pasi keni bërë dashuri me një person, keni kuptuar që nuk e dashuroni? Si keni vepruar? X

- Jo, s’më ka ndodhur kurrë, se me atë që kam bërë dashuri, ka qenë Luljeta.

- Po, në fakt, më ka ndodhur dhe jam ndjerë shumë keq, sepse m’u pështiros vetja. Është e tmerrshme të bësh dashuri me dikë dhe të mos ndjesh asgjë. Mua më ka ndodhur dhe nuk do të përsëritet më. Iva.

- Si ka mundësi që pronarët e biznesve tona këtu, qoftë edhe të një lokali, vetëm japin urdhëra dhe duken me kilometra larg, ndërsa jashtë, pronarët punojnë dhe nuk dallohen nga punëtorët? E kemi në kulturë tangërllëkun e madh, apo e kemi nga injoranca? Mandi.

- Sepse (pa ofenduar askënd dhe jo duke i përfshirë të gjithë) përgjithësisht leku i pisët është në duart e injorantëve. Ai që i fiton lekët me djersë, nuk besoj se sillet kështu. Pano.

- Origjinalet dhe mundësisht, pa tualet. Mua ma shpifin femrat që llakosen nga gjitha anët dhe s’di çfarë të puthësh, atë apo kremrat. Amarildo.

- Përshëndetje miqtë e mi! Dua t’ju bëj një pyetje: A i pranoni këshillat që ju japin të tjerët apo ju bezdisin? Dolçe Baci.

- Sigurisht që i pranoj, vetëm injorantët dhe budallenjtë nuk i pranojnë. Një i mençur gjithmonë blen dhe është gati të dëgjojë gjithnjë. Beni.

- Me vetëdije s’besoj se kam bërë, por pa vetëdije edhe mund të kem bërë dhe sinqerisht, nëse ka ndodhur, do t’u kërkoja falje. Goni.

- Cila është hakmarrja më e mirë ndaj armiqve? Ledia.

- Të buzëqeshesh dhe të heshtësh kur ata të flasin. Ilma.

- T’u tregosh gishtin e mesit dhe të jesh i suksesshëm në jetë. Nori.

- Kam një pyetje për meshkujt: Ju pëlqejnë më shumë femrat që i kanë fryrë të gjitha gjërat me botoks, apo ato origjinalet? Elsa.

- Cili ka qenë mëkati më i madh që keni bërë në dashuri? Dolçe Baci

- Cilat mendoni se na bëjnë të pasur, dijet apo paratë? Koli.

- Po nuk pate dije, s’ke si të bëhesh i pasur. Pse, si do të vijnë paratë, do të pikojnë nga qielli?! A, vetëm po t’i la trashëgimi ndonjë gjysh apo stërgjysh i pasur. Lenci.

Forumi i pyetje përgjigje dhe historive...

- Doja t’i thoja ish-forumistit Angel 88 se nuk kujtohesh qoftë dhe për një urim të vetëm. Ke qenë mjaft i veçantë në përgjigjet e tua. Të dhëntë Zoti mirësi! Arturi i kafazit.

- Doja të kujtoja disa themelues të forumit që kanë shkruar në vitin 2007, Deti, Konti, Angel 88, Be Real, 100 % shqiptar, Henri, Xhulia El., Ujku Milotit, Konti Monte Kristos. Kalofshi mire, megjithëse ju nuk shkruani. Po ju kujtoj unë, si një nga themeluesit e forumit “pyetje-përgjigje”. Arturi i Kafazit.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.