HOROSKOPI 2015

Intervista - - HOROSKOPI -

Viti 2015 po afrohet dalëngadalë dhe ne jua sjellim fare pranë, me horoskopin tonë! Lexoni, pra, ç’thonë yjet për ju në vitin që vjen në fushën e dashurisë, punës, parave, formës dhe shëndetit... DASHI Dashuria: Një vit i fuqishëm për ju, 2015-a! Për beqarët parashikohen takime të bukura që do të zgjojnë një sensualitet të pazakontë. Mund t’ju rrëmbejë entuziazmi, prandaj mundohuni t’i mbani këmbët në tokë. Përfitoni nga momenti i tanishëm. Çiftet do t’i karakterizojë një dëshirë krijuese për të rindezur flakën paksa të shuar. Shtoni darkat romantike nën dritën e qirinjve, zbuloni përkëdhelje të reja dhe kaloni një fundjavë në një vend romantik, vetëm për vetëm të dy. Momente ideale për të kapërcyer vështirësitë e vitit të kaluar. Vëruani veshin dëshirave tuaja dhe mbi të gjitha, zbavituni!

Puna-paratë: Projekte, projekte, projekte! Do të jetë një vit i mbarë për financat tuaja, sepse investimi që keni bërë në punë, do të japë frytet e veta. Është momenti ideal për të bërë një bilanc të situatës ku ndodheni, të mendoni një punë të re në përputhje me kompetencat e dëshirat tuaja dhe, pse jo, të keni një bashkëpunim të frytshëm. Mos u zini besë këshilltarëve të këqinj, por vetëm instiktit tuaj. Parashikohet një ndërrim shtëpie, apo një blerje; mund të gjeni atë që ëndërronit prej kohësh. Shumë gjëra do të lëvizin këtë vit. Lejtmotivi juaj: Të evitoni qëndrimin në vend dhe të ndiqni rrjedhën e gjërave, pa u nxituar!

Fillimi i vitit do të jetë paksa i ngadaltë dhe mund të ndjeheni i lodhur, paksa i trishtuar e i deprimuar. Me ardhjen e pranverës, sapo të çelin lulet, morali juaj do të gjallërohet, do të jeni në formë të shkëlqyer dhe pastaj, hajde t’ju mbash! Rifilloni që tani të ushqyerin e shëndetshëm dhe merruni me një aktivitet sportiv. Evitoni teprimet, gjellët shumë të rënda dhe do ta shihni sa shpejt do të riktheheni në formë. Përsa i përket shëndetit, mund të keni prob- leme të vogla me dhëmbët, të cilëve duhet t’u kushtoni shumë kujdes. Mos i lini pas dore, por shkoni te dentisti, qoftë edhe për t’i kontrolluar.

Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e parë: Vitin 2015 do ta përballoni me dëshirë dhe vrull. Kështu, 2015-a do të kalojë plot entuziazëm, dinamizëm dhe formë të shkëlqyer

Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë: Do të keni rast të vini në jetë disa projekte tuajat

Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e tretë: Do të keni plot ide krijuese në kokë dhe nuk do të hezitoni t’i ndani me njerëzit që ju rrethojnë, apo bashkëpunëtorët. Në përgjithësi, do të jetë një vit i shkëlqyer për ju.

Njerëz të famshëm të shenjës së Dashit:

Viktoria Bekham, Xhejms Franko, Leiton Mister, Robert Dauni Jr, Kristen Stjuart, Ema Uatson, Mark Xhakobs, Riz Uidhërspun, Alek Balduin, Kira Najtli, Rasëll Krou, AlesandraAmbrozio, Zhan Pol Belmondo.

te premten

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.