Ura e Kullës në Londër, ofron bazament prej xhami

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Një pjesë e bazamentit të Urës së famshme të Kullës, në Londër, është bërë prej xhami, në mënyrë që vizitorët të mund të shohin pamjet e bukura poshtë saj. Ky investim ka kushtuar 1 milionë paundë (afro 1 250 000 euro) dhe shtrihet përgjatë fundit të urës, 42 metra mbi lumin Tamiz të Londrës. Ana perëndimore e bazamentit është hapur me 11 nëntor, ndërsa ajo lindore do të hapet më 1 dhjetor. Pjesa e xhamit lejon të shihet si ngrihet ura dhe ky është ndryshimi më

Buka role me

dy ngjyra

Përbërësit: 500- 600 gramë miell (shikojeni edhe vetë sasinë e miellit, sa të bëni një brum jo shumë të fortë, por as të butë fare)

3 të verdha veze dhe një vezë të plotë 200 ml qumësht i vakët 1 lugë kafeje sheqer 1 lugë e gjysëm çaji kripë

20 g maja buke të fresket 5-6 lugë gjelle vaj ulliri 100 g spinaq 2 qepë të njoma (vetëm bishtat)

pak arrë myshku të bluar në rende, të freskët

1 ½ lugë kafeje kripë (për mbushjen) Përgatitja: Tresni majanë me qumështin e sheqerin dhe lëreni në një vend të qetë, që të veprojë majaja. Pastaj, shtoni vajin e ullirit, vezët e rrahura dhe përzijeni. Miellin përziejeni me kripën dhe ia hidhni përsipër masës së lëngshme, derisa të bëhet një burmë si ai që thamë më lart. Këtë masë brumi e ndajmë në dy domethënës që i është bërë urës që prej hapjes së saj për publikun, më 1982. Ky monument tërheq afro 600 mijë vizitorë çdo vit dhe vendosja e xhamit, e bërë nga Korporata e Qytetit të Londrës, bëhet me qëllim shtimin e numrit të tyre. Ura e Kullës është ndërtuar për një periudhë prej 8 vjetësh dhe është hapur zyrtarisht më 1894n nga Princi dhe Princesha e Uellsit (Mbreti i ardhshëm Eduart VII dhe Mbretëresha Aleksandra). pjesë; te njëra shtojmë edhe spinaqin e bërë pure (kavërdiseni pak spinaqin, sa të pijë lëngun e vet, hidhini pak kripë, i shtoni bishtat e qepës dhe e beni pure në mikser. Aty hidhni edhe pak arrë myshku). Të dyja masat e brumit i lëmë të vijnë veç e veç në një vend të ngrohtë, afro një orë, një orë e gjysmë, derisa brumi të dyfishojë vëllimin e vet. Pastaj e hapim brumin në dy shtresa të trasha, që i vëmë mbi njëra rjetrën dhe e bëjmë role. Lëreni përsëri të vijë rreth 20 minuta, pastaj lyejeni me të verdhë veze dhe pak qumësht, po deshët. E piqni në 180 gradë, rreth 40 minuta.

Në vend të spinaqit mund të përdorni brumin me rrepa të kuqe (vishnje), ose me domate pure ( e kuqe), ose me pure karote (portokalli) dhe mund të bëni role të ngjyrave të ndryshme, vetëm se brumi i bardhe duhet poshtë, ai me ngjyrë sipër dhe kur mblidhet, ai ngelet brenda. Formën mund t’ia ndryshoni, t’i jepni atë që dëshironi, si për shembull, ta bëni gërshet.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.