Bedrie Gjongecaj: Sot, kam në dorë çelësat e një makine fantastike...

Intervista - - LOTARIA -

Një nga tre makinat Citroën C4 Cactus që do të dhurohen nga Lotaria Kombëtare në promocionin më të fundit në Loto “6 nga 39” ka gjetur pronarin e saj. Ajo është zonja Bedrie Gjongecaj, nga Tirana. Bedria është fituesja e parë e promocionit që Lotaria Kombëtare startoi më 10 Nëntor. Përmes një interviste, zonja Bedrie rrëfen emocionet e veçanta kur mësoi se fati me Lotarinë Kombëtare trokiti pikërisht në shtëpinë e saj.

- Zonja Bedrie, ju jeni fituesja e parë e promocionit të Loto “6 nga 39” ku do të dhurohen tre makina Citroën C4 Cactus. Tashmë, një prej këtyre makinave është juaja. Na tregoni pak për momentet e para kur mësuat se ju ishit fituesja...

- Kjo është një nga ditët më të bukura. Jam e emocionuar, e gëzuar, e lumtur. Jam fituese! Jam e bindur kur them se fati 1.

Për t’u peshuar, ju: a. Do të hipnit mbi një peshore numerike, që llogarit edhe nivelin e dhjamërave dhe ka lidhje me internetin, për të transferuar masat tuaja në kompjuter!

b. Ju pëlqen të ndërroni peshore. Ju peshoheni në shtëpinë tuaj, në atë të partnerit, te miqtë dhe merrni numrin më të favorshëm! c. Peshoheni me peshoren tuaj të vjetër, me akrep. 2.

Për të marrë vesh nëse keni rënë në peshë pas javës së parë të një diete drakoniane, ju: a. Masni perimetrin e belit dhe të kofshëve b. Ngjiteni mbi peshore, me djersë të ftohta në ballë c. Shihni nëse ju bëjnë xhinset tuaja tub. 3.

Ju do ta përcaktoni siluetën tuaj si: a. Normale, me tendencë shëndoshjeje. b. Obeze! Nuk jeni kurrë e kënaqur! c. Normale, me tendencë për të qenë e thatë 4.

Para se të peshoheni, mund t’ju kapim në flagrancë duke:

a. ...bërë seanca të fuqishme ushtrimesh për barkun dhe të pasmet, në mënyrë që të djersiteni në maksimum dhe të eliminoni gotën e ujit që keni pirë para se të fillonit fizkulturën. nuk është rastësi, fatin e gjen vetëm kur e kërkon. Kishim parë reklamat në televizor dhe sigurisht që tre makinat na e bënin me sy. Pra, sa pamë reklamën, kur dola nga shtëpia, gjëja e parë që bëra ishte të shkoja në një nga pikat e shitjes së Lotarisë Kombëtare. Aty plotësova menjëherë skedën me tre parashikimet. Të them të drejtën, nuk kisha ndonjë parandjenjë të fortë se do të fitoja, por besimi te serioziteti i Lotarisë Kombëtare më bënte që prapë të kisha shpresë dhe kështu, prita me qetësi ditën e madhe të shortit të së dielës.

- Dhe kur momenti i shortit, erdhi...

- (Buzëqesh) Aty më fillu- an emocionet. Teksa ndiqnim shortin, erdhi edhe pjesa kulmore, ajo e shpalljes së fituesit të makinës. Kur u përzgjodh bileta fituese dhe po lexohej numri i saj, ky ishte një moment i mbushur me emocione dhe ankth sepse pamë që kishim në duar biletën fituese. Në ato pak sekonda të para që e kuptuam se kishim fituar, në vend që të hidheshim përpjetë nga gëzimi, mbetëm si të hutuar. Nuk na besohej, njëherë thoshim mos kemi bërë ndonjë ngatërresë, pastaj nuk na rezultonte gabim. Filluam të qeshnim dhe të përqafoheshim me njëri-tjetrin. Një moment tërësisht i paharrueshëm.

b. ...prerë thonjtë, majat e flokëve, etj. Këto janë disa gramë të fituara. c. ...u zhveshur lakuriq 5.

Mund ta krahasonit peshoren tuaj me: a. Kompjuterin e një anijeje kozmike të NASA-s. b. Valixhen tuaj: Vetëm kur hipni sipër saj, e mbyllni (gojën)

c. Shoqen tuaj më të mirë. Kur e pyesni nëse ky fund ju tregon të shëndoshë, ajo ju përgjigjet sinqerisht! 8.

Zakonisht, ju peshoheni: a. Një herë në javë dhe është mjaft traumatizuese. b. Mëngjes, drekë dhe darkë, pastaj bëni një mesatare. c. Një herë në muaj... Janë veshjet që ju tregojnë nëse keni shtuar në peshë. 9.

Filloni një program të ri dobësimi me një nutri-

- Parashikimet i bëtë ju dhe makinën ju do ta mbani?

- E gjithë familja, por unë do ta mbaj, sigurisht. (Qesh) Më në fund, na u dha mundësia që të kemi në shtëpi një makinë të re, madje të re fare, fantastike. S’ma kishte marrë mendja kurrë... Ky promocion i Lotarisë Kombëtare është në vetvete një bujari shumë e madhe. Nuk e imagjinon dot, me vetëm tre parashikime, pra, 300 lekë të reja, mund të kesh fatin të bëhesh me një makinë të tipit më të fundit. Jo për gjë po, të duket vetja i privilegjuar. Këtë, familjes sime ia dhuroi Lotaria Kombëtare.

- Kjo është hera e parë që fitoni me produktet e Lotarisë Kombëtare?

dhuratë nga Lotaria Kombëtare. E falënderojmë familjarisht Lotarinë Kombëtare. Sigurisht, çmimet që fitojmë, por edhe dhurata e kësaj makine fantastike, janë - Shpeshherë luajmë me shumë të veçanta, jo vetëm produktet e ndryshme të Lopër nga ana materiale, por tarisë, biletat gërvishtëse, proedhe ajo shpirtërore, sepse na mocionet e ndryshme fantasbëjnë të ndihemi mirë, të argëtike dhe ndonjëherë, kemi fitutohemi më shumë. Ndaj u bëj ar çmime të tjera, më të vogthirrje të gjithë lojtarëve të la, por surpriza dhe dhurata e Lotarisë e të gjithë qytetarëve, madhe për ne, nuk vonoi. Sot, që të mos e humbin shansin unë kam në dorë çelësat e një për t’u ndjerë të përkëdhelur makine fantastike, të sapodalë nga fati përmes Lotarisë Konë treg, Citroën C4 Caktus, mbëtare. cionist, që jua ndalon të peshoheni më shumë se një herë në javë. Ju:

a. Ndiqni një për një instruksionet e tij dhe, që tani, ndjeheni më e lehtë.

b. Ndiqni një për një instruksionet e tij, por mbylleni me kyç në banjo që të peshoheni pa dëshmitarë okularë.

c. Ndiqni një për një instruksionet e tij. Sido që të jetë, nuk i keni vënë bateri peshores, që prej Krishtlindjeve që shkuan! 10.

Pesha juaj... a. Mund ta pranoni; jeni e madhe tashmë! b. Ju duket e padrejtë! Me siguri, është faji i peshores! c. Ju mund ta kontrolloni, sigurisht, me përjashtim të periudhës së festave.

Nëse keni më shumë a. Ju nuk i zini besë peshores

Nëse keni më shumë b. Ju nuk i zini besë peshores Nëse keni më shumë c. Ju e pranoni peshoren si është...

...dhe peshën tuaj, gjithashtu! Ju ndjeheni e qetë (ose pothuajse) kur hipni mbi peshore! Nuk keni rënë pre e tiranisë së peshës ideale, sepse keni bërë një marrëveshje me peshoren: Ju e pranoni rezultatin e saj dhe i pranoni rrumbullakësitë e defektet tuaja. Kështu, mund të themi se keni hequr një peshë nga supet!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.