Fotografitë mahnitëse të Titanit, satelitit të Saturnit

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Street Journal, kjo shifër, e ndarë për 1.3 miliardë banorë të Kinës jep një rezultat shumë të vogël, 0,03 kg, ndërkohë që konsumimi i djathit është duke u shtuar në Azi, për shkak të shtimit të fast food- eve.

NASA ka treguar për herë të parë disa imazhe mahnitëse të Titanit, satelitit të Saturnit, që tregojnë detrat polarë në të, së bashku me refleksin e Diellit. Këto imazhe, të marra nga anija kozmike Cassini në fund të gushtit, tregojnë pasqyrimin e dritës në sipërfaqen e Titanit. Titani është më i madhi nga 53 satelitët zyrtarë të Saturnit dhe i dyti për nga madhësia në Sistemin tonë Diellor, pas satelitit Ganimed të Jupiterit. Ai ka një diametër 50% më të madh se Hëna dhe është kryesisht i përbërë nga uji, akulli dhe materiale shkëmbore, ndërkohë që atmosfera e tij përbëhet, në pjesën më të madhe, nga azoti. Në të shkuarën, Cassini kishte kapur imazhe të veçuara të detrave polarë dhe të diellit që pasqyrohej, por është hera e parë

Bukë Precel

Përbërësit: 1/2 kg miell, 1 lugë çaji kripë, 2 lugë gjelle vaj ulliri, 2 lugë çaji maja buke 250 ml qumësht i vakët + ujë të vakët,

1 qese sode buke Përgatitja: I shtojmë miellit gjithë përbërësit, përveç sodës dhe bëjmë një brumë të butë si brumë buke, të cilin e lëmë 2 orë të vijë dhe pastaj ngrohim furrën në 200’C. Fillojmë t’u japim precelve formën që duam që ato kapen së bashku, në të njëjtën foto. Deti i kapur në foto është deti më i madh i Jugut të Titanit, Kraken Mare dhe nga imazhet, shkencëtarët kuptuar se ky det ka qenë më i madh më parë, por ka avulluar. Cassini i ka kapur imazhet duke fluturuar afër Titanit dhe imazhet kanë treguar edhe lidhjen, me anë të kanaleve, mes Kraken Mare, me një det tjetër, Ligeia Mare. Ky i fundit është pjesërisht me re të përbëra nga pika metani të lëngshëm dhe ka gjasa që ato mund të mbushin detin kur bie shi. dhe i lëmë edhe 10 minuta tjera në tavolinë me miell. Në një tenxhere vendosim 1/2 litër ujë me 2 lugë të mëdha sodë buke dhe 1 lugë gjelle kripë sa të marrë valë. Kur zien fusim një nga një bukët precel të ziejnë më pak se një minutë dhe i kullojmë, pastaj i vëmë në një tepsi ku kemi vënë letër furre. I lyejmë me të verdhë veze, të përzier me ujë, u hedhim sipër fare kripë të trashë dhe i pjekim në furrë për 20 minuta në 200 ‘C.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.