5. Peliçja (fallco)

Intervista - - ESTETIKE -

E shkurtër, e gjatë, me qime të gjata, apo kaçurrele... Peliçja ka zëvendësuar stofin? Një veshje që e zgjedhim mundësisht prej lëkure sintetike, pra, të ngjyrosur.

Që të mos dukesh si një Jeti, evito grumbullimin e bizhuterive e shalleve dhe zgjidh një siluetë minimale, mundësisht, me rroba të zeza. Një palë xhinse, çizme... Pamja e duhur e stinës!

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.