Mbyten 9 vetë, duke ngrënë ëmbëlsira me oriz

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Ka shkaktuar prapë të vdekur konsumimi i disa topthave me oriz, të cilat janë një ëmbëlsirë tradicionale e festave në Japoni. Mochi, kështu quhen topthat e ëmbël me oriz të ngjitshëm, konsumohen në sasi të mëdha gjatë festave, zakonisht në supëra, të pjekura, apo të shërbyer me salcë soje të ëmbël dhe të mbështjella me alga të thata. Ka njerëz që vdesin gjatë ngrënjes së tyre çdo janar, por këtë vit, numri i vdekjeve është veçanërisht i lartë. Mediat lokale kanë raportuar nëntë njerëz që kanë vdekur gjatë pushimeve, ndërkohë që 13 të tjerë Përbërësit: 600 gramë mish viçi, tul, i prerë në copa 4 qepë 3 speca me tul 2 karota 3 dega selinoje (jo patjetër)

vaj ulliri, kripë, piper një lugë kafeje

piper i kuq djegës një lugë kafeje 4-5 thelpinj hudhër 2 gota ujë 400 gr pure domateje Fasule të bardha të ziera 250 gr

Fasule të kuqe të ziera 250 gr ndodhen në gjendje serioze, në spital. Vitin që shkoi ka patur të paktën 4 të vdekur, krahasuar me 2 në 2013-n. Më shumë se 80% të të vdekurve janë pleq, të cilët e kanë të vështirë t’i gëlltisin topthat ngjitës.

Çdo vit, shërbimi i urgjencave në Japoni i paralajmëron njerëzit që këto ëmbëlsira të priten në madhësinë e një kafshate, para se t’u serviren pleqve dhe fëmijëve. Ata këshillojnë gjithashtu se çdo copë duhet përtypur mirë para se të gëlltitet dhe të mos konsumohen kur ndodheni vetëm në shtëpi. Metodat popullore për të ndihmuar njerëzit që mbyten prej tyre, përfshijnë një goditje në shpinë, manovrën e Haimlihit (dikush të shtrëngon nga pas), ose nxjerren e mochit jashtë me anë të tubit të një fshese me korent. Nga frika se këto vdekje do të shtohen në popullsinë në plakje të Japonisë, një firmë në Osaka ka shpikur një mochi që gëlltitet kollaj, duke i futur një enzimë që i bën ata më pak ngjitës. Sipas traditës, çdo japonez konsumon mesatarisht 1 kilogram mochi në vit, kryesisht, gjatë javës së parë të janarit. Përgatitja Skuqni qepën në një tenxhere, pastaj shtoni aty mishin dhe kavërdiseni. Më pas, hidhni karotat dhe degët e selinosë, të prera në copa. Kavërdisini dhe më pas hidhni salcën e domates e dy gota ujë dhe vëreni të ziejë ngadalë, derisa të ziejë mishi (mund t‘i shtoni përsëri ujë). Aty nga fundi, shtoni edhe fasulet e specat dhe vazhdoni zierjen derisa të trashet. Sipas dëshirës, mund t’i hidhni edhe 100 gramë misër të zier.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.