Arma më e shtrenjtë në botë

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Në fillim të muajit, Us Air Force i deklaroi Agjencisë Rojter se kishte përfunduar së ndërtuari armën më të shtrenjtë në botë dhe se ajo do të ishte gati të përdorej për luftim në shtator 2016.

Kjo armë, e dizenjuar dhe e krijuar nga firma Lockheed Martin, në Fort Uorth, Teksas, e quajtur F35 Rrufeja II, mund të mbajë me vete mbi 8 ton municione vdekjeprurëse. Programi F-35 përfshin tre variante aeroplanësh ( F35A, F-35B dhe F-35C), secili i dizenjuar për të plotësuar nevojat e SHBAsë dhe disa blerësve të mundshëm, si Britania e

Luleshtrydhja është fruti i stinës. Përveçse të freskëta, ato janë shumë të mira për të bërë ëmbëlsira, si tiramisu, tarta me luleshtrydhe, sharlotë, etj. Ja, cilët janë përbërësit që nevojiten për tiramisunë:

di

1 kuti pana e ëmbël 500 ml me 30% yndyrë

1 kuti maskarpone 250

ml Përbërësit 1 pako biskota savoiar- Reçel frutash pylli Qumësht për të njomur biskotat

250 gr luleshtrydhe Madhe, Australia, Hollanda, Norvegjia, Japonia, Koreja e Jugut dhe Izraeli.

Lockheed tha se çdo avion reaktiv F-35A, kushton 103 milionë $ (pa përfshirë motorin) dhe është më i kërkuari nga të tre modelet. Deri më tani, afro 65 avionë F-35A, nga 1763 të porositur, i janë dorëzuar Departamentit të Mbrojtjes. Edhe avionët e tjerë kanë të njëjtin arsenal armësh, por F-35A është i vetmi që ka edhe një top të brendshëm, që është vendosur në anën e majtë të avionit, ndërmjet kabinës dhe krahut të avionit. Përgatitja Në fillim rrahim panën derisa të bëhet marengë dhe e përziejmë me maskarponen. Lagim një nga një biskotat savoiardi me qumësht, në të cilin kemi hedhur një lugë reçel frutash pylli dhe i vendosim në një tepsi të thellë (formën zgjidheni vetë). Shtrojmë një shtresë biskotash dhe lart hedhim gjysmën e kremit të përgatitur, më pas përsëri një shtresë biskotash dhe në fund, e mbulojmë me gjysmën e kremit që ka ngelur. Mbi të vëmë luleshtrydhet e prera bukur. E lëmë në frigorifer për nja tre orë dhe është gati të konsumohet.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.