Klodiana Hasani: Stresi dhe Morena më morën këngën!

Intervista - - JAVA VIP -

Ndërkohë që të gjithë përfitojnë nga temperaturat e larta të këtyre ditëve për t’u arratisur në plazh apo pishina, reperi kosovar 2 Ton është mbyllur në studio. Këtë sezon ai po punon fort për realizimin e albumit të parë të tij. Fakti që është njëri ndër reperat më të pëlqyer të momentit, me këngë të cilat kanë rezultuar të jenë hite, e shtyn atë të kujdeset që edhe këngët e albumit të jenë në po të njëjtën lartësi. 2 Ton është reperi të cilit përveç këngëve solo, edhe bashkëpunimet i kanë rezultuar të suksesshme. I fundit ndër to, ishte edhe ai me Labinot Tahirin në këngën “Krejt t’i fala”.

“Përshëndetje miq dhe dashamirës! Doja t’ju bëja me dije që sot në televizion dhe kanalin Youtube është shfaqur videoklipi i ri nga këngëtari Stresi në bashkëpunim me Morena Tarakun. Kjo është një nga këngët e mia në bashkëpunim me një nga pseudokantautorët, sepse kur etika e punës mungon, nuk mund të quhesh ndryshe. Kënga ka qenë vokalisht e përfunduar nga ana ime dhe plotësisht gati për xhirimin e videoklipit, por me sa duket, pafytyrësia e njerëzve nuk ka limit, megjithatë suksese kolegëve”! Ky ka qenë një status i këngëtarës Klodiana Hasani, ditën që u lançua klipi i Stresit dhe Morenës, më titull “Ki me bo”, e cila duket shumë e revoltuar nga padrejtësia. Klodiana nuk është e para që pëson pengesa gjatë rrugës që merret në muzikë, aq më tepër kur komercialiteti është bërë bazë e saj. Këngëtarja është shprehur edhe se shumë shpejt do sjellë për publikun një klip të ri dhe do të tregojë në faqet e gazetës sonë akoma më shumë edhe për këtë incident që i ka ndodhur.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.