Djemtë kërkojnë vajza

Intervista - - POSTA -

(Vijon nga faqja 27) Dhe të gjithë të huajt kudo që janë, në fillim shumë fjalë të mira dhe pa numër hajdhutëria

Dhe në darkave plot gostira dhe shumë hajdhuteria

Shumica shofin ëndrra me përralla, dhe në fund në të dyja faqet i puthi halla

Nuk them unë: po ky është realiteti, ku vane të gjitha ato sakrifica

Ja lexoni me kujdes poezinë time aty do gjeni shumë verejtje dhe pak urime

Është praktikat e jetës time, unë që shkruaj jam njeri i sinqertë

Dhe jetën e kam ndërtuar vetë, nuk kam kërkuar ndihmë asnjë njeriu

Vetëm nga krahët e mi, që i kam si dori, patriote mos ikni me djallëzi...

Le të jetë plak, po mua të më lërë pasuri: Ju lutem patriote: mos flisni me ëndrra në diell...

Po gjykoni me të madhe mençuri: Dhe jo petullat me ujë

Dhe një avaz atë fiell, prona, pasuri njëri stë fal

Dhe unë të dua, ligji bën Pazar, edhe fëmijë mos të kesh, shteti del pjesëtar

Prandaj mendohuni mirë dhe vini gishtin kokës, se boll: jeni bërë gaz i gjithë btoës... Pensionisti në Kallamatë: gjithmonë me letrat kërkon një grua jo fort të re 50-60 vjeçe. Nuk kërkoj grua për punë, kërkoj grua për shtëpi dhe të mbaj lule në avlli: dhe të gjithë ti kenë zili. Flasim pak, kuptojmë shumë, të tjerat: Po i siguroj unë me shumë respekt dhe nderime. Ju përshëndes: 6999893428.

LIDHJE VETËM PËR QEJF...

Jam Albani nga Klosi 30 vjeç, ku janë vajzat e mamit kanë humbur krejt sna kujtojnë fare as me zile. Dërgoni sms në këtë nr. cel. 0685620355.

Jam i martuar 42 vjec por nuk e kam gjetur veten ne kete martese, nëqoftëse ndonje grua mundet dhe ka te njejten pervoje me mua telefoni im është: 06922O5193.

Kerkoj një zonjë nga Tirana per nje lidhje teper sekrete dhe korrekte nga mosha 30-45 vjeçe, nuk ka rendesi orgjina per nje lidhje qe ta ngrohi shpirterisht dhe te ketë nje mik teper sekret. Jeni e mirëpritur në këtë nr. telefoni: 0696171355.

Jam nje djale nga Tirana 27 vjec, i arsimuar, i pashem dhe teper i sjellshem. Kerkoj takime per qejf me femra deri 50 vjec. Pres telefonatë dhe sms ne nr. cel. 0688451018.

Nje femer e mirë dhe me vlera qe kerkon nje mik nuk ben zile ose merr me privat po prezantohet me sms ose merr ne telefon. Jam Franko 50 vjeç nga Tirana. Tel. vod.clab. 0698431830.

Jam një zotëri 37 vjeç, dua lidhje sekrete me një zonjë Fierake, vlonjate ose lushnjare për qejf. Lë nr. tel. 0683816124.

Vetëm për ju zonjat nga qyteti i Dr. që mund të ndjeheni të vetmuara, pa dallim moshe dhe që kërkoni të thyeni monotonin, ejani tek unë zotëria me origjinë nga Fr. por banoj në Dr. Jam i shkolluar, i punësuar në shtet. Qëndroj larg duhanit, alkolit dhe bixhozit. Ju siguroj mirëkuptim, tolerancë dhe mirësjellje. Cel. 069978O331.

Jam Titi 48 vjec dhe jam per nje lidhje sekrete me nje zonje që është e vetmuar ska problem se çfarë moshe është, të jetë dhe 58 vjec ska peroblem vetëm te jetë e sinqertë. Mirë është te jet nga Elbasani ose Durrësi. Cel. 0682421717.

Jam Albi nga Tirana 42 vjeç, dhe kerkoj nje mike po nga Tirana, simpatike, te rregullt, pa probleme shendetesore, per nje lidhje top sekret, te qendrueshme, te sinqerte, te bukur W pa interesa, e cila e ndjen mungesen e nje mashkulli te kompletuar dhe pa probleme. Më dërgoni sms në këtë nr. cel. 069add0pga.

Jam një zotëri 40 vjec me banim prej vitesh ne Tiranë familjar i arsimuar me punë serioz i paraqitshem. Deshiroj te kem nje lidhje te fshehtë me një zonjë qe banon ne Tiranë ose Durres preferoj te jetë me mosh te pjekur 37 deri 50 vjece por te jetë e mirë e sinqertë e komunikueshme ju lutem seriozitet. Cel. 0698456417.

Jam nje djale 47 vjeç nga jugu, kerkoj nje femer mbi 45 vjece, per qejf por te dije ta ruaje sekretin. Te jete nga Fieri. Ju prese vetem me sms në këtë nr. cel. 0699570410.

Jam një zotër 38 vjeç dua lidhje sekrete me nje zonjë Fierake, Lushnjare, Vlonjate ose nje çift familjar qe duan nje mik sekret dhe per qejf. Lë nr. tel. 0683816124.

Jam Beni 34 vjec a ka ndonjë zonjë per lidhje sekrete të më bëjë sms në këtë nr. cel. 0686975582.

Per ndonje zonje apo zonjushe qe kerkon nje ndryshim nga monotonia e perditshme, le nr e tel. 0699916800. Jam Miri nga Elbasani 40 vjec i martuar. Kerkoj lidhje sekrete dhe serioze. Pres telefonatë ose sms.

Jam një djalë nga Fieri 30 vjeç, kam dëshirë të njihem me një zonjë e cila ka dëshirë të më telefonojë në këtë nr. cel. 0692429696.

Jam një zotëri 38 vjeç, dua lidhje sekrete me një zonjë fierake, vlonjate ose lushnjare. Lë nr. tel. 0699940658.

Pershendetje jam anonimi emigrant ne Angli, kete muaj jam ca dite ne Shqiperi do rrij ne Tirane pak dite dhe me intereson nje femer nga ky qytet do e mbaj mire. Unë jam 25 vjec, mosha e femres nuk ka rendesi lidhje top sekret. Nr. im eshte 0674868627.

Jam Geri 45 vjec nga Tirana me pune te mire kerkoj nje zonje qe te ruaj sekretin. Nr. telefoni: 0692624475. Pres sms jo zile.

Jeta eshte e cuditshme dhe shpesh e padrejte e njeriu shpesh e ndjen nevojen e nje mike te vertete qofte dhe per kafe pra nese je e martuar ose jo deri 50 vjeçe dergo sms, nga unë nuk do zgjenjehesh. Jam Toni 54 vjeç nga Tirana. Ju mirëpres në nr. cel. 06993a10j1.

Përshëndetje, jam nje zoteri nga Berati simpatik dhe shumë qejfli kam biznes privat dhe do doja nje femer per lidhje sekrete, mosha ska rendësi. Lë nr. cel. 0692395842. Faleminderit.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.