Vildane Zeneli provokon në Ramazan

Intervista - - JAVA VIP -

Presidentja e Republikës së Kosovës, Ahtifete Jahjaga priti në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Britani të Madhe, ish Kryeministrin britanik Tony Blair, zyrtarë e personalitete britanike dhe përfaqësues të diasporës së Kosovës. Me këtë rast e pranishme ishte edhe këngëtarja e famshme botërore me origjinë nga Kosova, Rita Ora, të cilën Presidentja Jahjaga e dekoroi me titullin Ambasadore e Nderit e Republikës së Kosovës në botë. Fjalimi që Presidentja mbajti ishte tepër i veçantë, të cilin do të mund ta lexoni edhe ju këtu: “Ne jemi të nderuar që kemi sot, këtu me ne, një grup të tillë kaq të shquar, miq të vërtetë të vendit tim, të cilët kanë kontribuar me angazhimin e tyre të jashtëzakonshëm për popullin e Kosovës. Kosova sot është në paqe.

Është një shtet i pavarur. Sovran. Demokratik. Si Presidente e Kosovës, kam nderin që t’i ndaj sot, artistes më të suksesshme të Kosovës, të mrekullueshmes Rita Ora, dhe ta nderojë atë me titullin “Ambasadore Nderi” e Republikës së Kosovës në botë. Ky titull u jepet shtetasve të huaj dhe qytetarëve me origjinë kosovare, të cilët kanë kontribuar dhe kontribuojnë për interesin kombëtar të Kosovës. Ne jemi të mahni- tur nga Rita. Përmes vullnetit dhe talentit të saj, ajo është bërë një frymëzim për kombin e saj. Me vështirësitë e jetës së një refugjati, të larguar nga shtëpia e tyre, familja e saj nuk e humbi shpresën. Nuk u dorëzuan. Ata kërkuan për mundësi të reja këtu në Britani, në një shtet që i përqafoi si të ishin të tij dhe i lejoi ata që të konkurrojnë si të barabartë, pa asnjë diskriminim”. Rita vërtet është njëra ndër shqiptaret që ka bërë krenarë shqiptarët e Shqipërisë dhe ato të Kosovës pasi është një këngëtare që mbart vlera dhe që nuk lodhet së punuari në arritjen e sukseseve të njëpasnjëshme.

Modelja e njohur Vildane Zeneli ka zgjedhur pikërisht muajin e Ramazanit për të postuar disa foto shumë provokuese. Me këtë rast gjinia mashkullore e ka patur tepër të vështirë t’i rezistojnë tundimit për t’i parë këto foto duke marrë parasysh edhe temperaturat e larta që po mbizotërojnë këto ditë. Seksi, provokuese,duke pozuar dhe nxjerrë në pah të pasmet… Kështu po qarkullon Vildanja pa fund këto ditë nëpër rrjete sociale. Hera e fundit që e pamë modelen në një projekt të ri, ishte pjesëmarrja e saj në njërin nga klipet e rreperit amerikan Timbaland. Që atëherë Vildanja ka bërë edhe disa ndryshime kirurgjikale në trupin e saj, ku do të përmendnim zmadhimin e gjoksit dhe të buzëve aq sa Vildanja e sotme nuk ka pothuajse asnjë lidhje me Vildanen e klipit “Next” të Flori Mumajesit.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.