Qofte me patëllxhanë

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Përbërësit për 20 qofte të vogla

1 patëllxhan i madh, ose 2 të vegjël 1 vezë 2 thelpinj hudhre të shtrydhur 130 gramë tul buke 90 gramë parmezan 2 lugë gjelle vaj ulliri 100 gramë djathë bardhë 4 lugë majdanoz Pak miell, kripë, pipër Për salcën: Kos, kumin, spec djegës, limon, kripë

Përgatitja

i

Prisni patëllxhanët për së gjati në feta të holla dhe vërini në furrë 10 minuta të piqen me vaj ulliri, derisa të zbuten dhe prarohen. Pasi janë pjekur, kalojini në mikser. Në një tas përzieni me pirun (jo me mikser) të gjithë përbërësit dhe shtoni patëllxhanët e grirë. Formoni qofte të vogla, lyejini me miell dhe skuqini para se t’i servirni. Shërbejini me salcë kosi me përbërësit që keni më lart, të shërbyer me disa feta limoni.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.