PYesni

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

- Jam në udhëkryq dhe nuk di si të veproj. Ju lutem më thoni një këshillë, se po çmendem. Shoku i ngushtë i vëllait më ka përdhunuar një ditë teksa rrija vetëm në shtëpi, erdhi për vëllain dhe më shprehu ndjenjat. I thashë, absolutisht jo, nuk mund të jemi bashkë. Në ditët në vazhdim më çonte mesazhe, Qw tw ndalonte. i thashë do i tregoj vëllait. Vëllai im lë koken pas tij, sepse s’ka vëlla, vetëm mua më ka. Madje, kur i thashë vëllait nuk më pëlqen shoku jot, më bërtiti, dhe më tha mos më fol e kam si vëlla. Ngaqë unë dal me një djalë tjetër që më pëlqen, ky më pa. Dhe erdhi në shtëpi më gjeti vetëm dhe më përdhunoi. Nuk di si të veproj, t’i tregoj vëllait apo jo? Si do të vepronit ju? Kam frike se do ta vrasw, dhe do ta fus vellain nw gjak? Nuk di fare si tw veproj.

- Përderisa e mendon ta denoncosh apo jo, të ka pëlqyer edhe ty, lërë këtë muhabet.

- Nëse kjo gjë është e vërtetë, unë ju them ta denonconi dhe mos ki frikë se vëllai do ta vrasë se do të arrestohet menjëherë nga policia.

- Ah moj vajzë më vjen shumë keq për ty që ke kaluar këtë ngjarje, më vjen vërtetë keq.

- Më vjen keq që ka kaq shumë kafshë në shoqërinë shqiptare. Shpresoj se do të vijë dita që ne do t’i spastrojmë këto kafshë ose do t’i çojmë në boten tjetër. Ta kesh të qartë, e dashur, që kombi shqiptar ka ende plot njerëz të mirë dhe ne do e marrim pushtetin në dorë. Këshilla ime shumë e hapur dhe e sinqertë është që të denoncoje atë kafshë, mos hezito fare. Denoncoje dhe thuaji edhe vëllait tënd sado e rëndë që të jetë. Ta futësh vëllain në gjak, a je në vete? Ty të kanë vrarë aq shumë, dhe ai kafshë edhe vdekjen e ka pak. Tani

- Denoncoje vajzë dhe flit edhe me vëllain përpara.

- Ta dijë vëllai çfarë shoku ka që i kap motren, është e tmerrshme. Julinda. - E çfarë vlere ka tani? Arian. - Ik martohu me shokun e ngushtë të vëllait dhe e gëzon dhe vëllain se bëhet dhe me vëlla dhe me burrë motre. Gerald Xhepa.

- Po çfarë shoku është ai legen. Megjithatë dhe ty të është grric pjeshka lale, tani të djeg. Bledi Haka.

- Tregoi vetëm sms vëllait se as për përdhunimin nuk do të besojë. Eni Bejleri.

- Po kam frikë se edhe ti nuk ke hezitu hiç... Dashi Buhaj.

- Ti qenke një zuskë kalibri, shko vrit veten se kot sa rron. Xhoni Aliko.

- Ai njeri nuk ban me jetu ma në këtë jetë, ai do të bëjë dhe me të tjera kështu, Ma mir bani gropen. Dashi Buhaj.

- Nëse ke sms e tij, tregoja vëllait. Arjan Bici. - Thuaji vëllait. Pëllumb Elezi. - Mos rri vetëm në shtëpi. Paridi. - Helmoje legenin, mbyte fare. Dashi Buhaj.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.