I dhashë virgjërinë dhe nuk epashëmëkurrë

Intervista - - FAQE 1 -

Po e nis këtë histori pak e penduar sepse tani që po e mendoj mirë ndoshta nuk duhet ta bëja, por ja që u bë dhe për mua nuk kishte më kthim mbrapa. Unë quhem Saranda, jam me origjinë nga Kosova dhe jetoj në Tiranë me familjen. Vazhdoj Fakultetin e Gjuhëve të Huaja dhe jam 20 vjeçe. Në korrik të vitit 2010, kur isha ende një 15-vjeçare e lumtur, shkova me pushime në Kosovë te tezja ime, sepse ishte verë, kishim marrë pushimet dhe kisha qejf të shkoja (Dua ta theksoj që familja ime ka ardhur në Tiranë që në vitin 1998). Isha 15 vjeçe, po ngjaja si 20, sepse isha shumë e zhvilluar dhe e shihja që atëhere se meshkujt, edhe më të mëdhenj se unë në moshë, më shihnin sikur donin të më gllabëronin. Shkova te shtëpia e tezes dhe më pritën shumë mirë, sepse kisha kohë që nuk shkoja atje. Afër shtëpisë së tezes sime jetonte edhe një djalë bukurosh që e kishte emrin Jeton. Jetoni ishte i bukuri i dheut, ose mua, ngaqë isha shumë e vogël, më dukej shumë shumë i bukur. Ditën e parë kur e takova Jetonin ndjeva njëfarë simpatie për të sepse ishte shumë i bukur, tërheqës dhe simpatik. Ndenja te tezja një muaj e gjysëm dhe të them të drejtën, më pëlqente kaq shumë Jetoni, sa më vinte ta puthja sapo e shihja tek kalonte rrugën apo edhe te shtëpia e tij, sepse e kishte shtëpinë përballë shtëpisë së tezes sime. Kuptoheshim me shikime dhe sa herë që haseshim në rrugë, kuptoja që ai më dëshironte. Bëra ç’munda që të tërhiqja vëmendjen e tij në mënyrën që doja unë, sepse isha shumë e bindur që nëse do të kishte sadopak komunikim mes nesh, ai do të më thoshte që isha shumë e vogël dhe që nuk mund të kishim gjë sepse ishim shumë të afërt me familjen e tezes dhe kështu gjërash. Unë nuk e di se si do të kisha reaguar nga refuzimi i tij. Një ditë, u ktheva nga xhiroja e pasdites dhe pashë që ai kishte dalë përpara shtëpisë dhe shihte nga unë. Më pas erdhi takoi edhe gocën e tezes dhe aty nisi një shoqëri e bukur mes nesh, edhe pse nuk ishte ajo që doja unë.

Një ditë, unë sapo kisha bërë dush dhe po rrija në verandë. Ai më thirri nga shtëpia e tij dhe më tha: “Saranda, do vish të shohim një film bashkë, se sa e kam marrë?”. Zemra më lëvizi nga qejfi dhe i pohova me kokë. Shkova atje dhe flokët ende nuk më ishin tharë mirë. Ai përgatiti një sanduiç në kuzhinë dhe më ftoi të hanim bashkë. Unë nuk hezitova. Biseduam gjatë dhe pastaj ai kishte punë me disa shokë dhe doli. E lamë filmin përgjysmë dhe më premtoi që nga darka, kur të vinte, do ta shihnim me patjetër. Mezi po e prisja atë darkën e famshme. Unë po rrija në shtëpi, vetëm dhe orët më dukeshin shumë të avashta pa Jetonin. Nga ora 8 e darkës ai erdhi dhe nuk harroi të më thërriste. Ndërkohë, mua tezja nuk më thoshte asgjë që shkoja te Jetoni, sepse duke pasur parasysh që ai ishte 10 vjet më i madh se unë, nuk linte dyshime.

Isha me pizhama dhe i thashë që do vija ashtu siç isha. Ai ma bëri me dorë se mund të shkoja ashtu. Ndezëm televizorin dhe vumë një film tjetër. Filmi ishte shumë i bukur, një film romantik dhe ne po hanim patatina, ndërkohë që po shihnim filmin. I kërkova të shkoja pak në tualet dhe ndërkohë, kur u ktheva, ai kishte ndërruar film dhe kishte vënë një tjetër, me skena më të forta seksuale. Nuk më erdhi keq që e kishte vënë sepse më në fund po plotësohej dëshira ime. Erdhi një moment në film kur protagonisten e çuan në një shtëpi dhe ajo duhet të kënaqte 5 meshkuj. Si me të tallur, Jetoni më tha: “Kjo vajza e paska trupin e bukur po nuk ta kalon ty, se jam i bindur që ti je shumë më e mirë se kjo në krevat, edhe pse je e vogël”.

Mua më erdhi shumë rëndë nga ajo fjalë dhe i thashë që nëse ajo femra mund të kënaqte ata pesë meshkuj, mua më intereson- te të kënaqja vetëm atë. Ai mbeti si i habitur dhe unë u afrova afër tij dhe fillova ta puthja. Nuk mundesha më të prisja dhe ai ishte momenti i duhur që unë dhe Jetoni të bënim atë që unë, por edhe ai, kishim kohë që e ëndërronim. Isha e vogël, por kjo nuk më pengoi që të realizoja dëshirën time. Ai në fillim mbeti i shtangur, por më vonë reagoi me puthje. Puthte aq mirë saqë unë nuk po përmbahesha dot më dhe vetëm e tërhiqja drejt vetes. Ai m’u afrua dhe filloi të më ledhatonte, m’u afrua më shumë edhe filloi të më puthte në qafë dhe më pas përfunduam te seksi, që zgjati disa orë nuk më kujtohet saktë, por e di që të nesërmen nuk shkova në shkollë ngase isha shumë e rraskapitur dhe kalova edhe një natë tjetër me Jetonin. Ai u tregua shumë i mirë me mua dhe ato kohë që kalova me të, do mbeten të paharrueshme në kujtesën time. E vetmja gjë që pendohem unë se isha shumë e vogël, vetëm për këtë.

Disa ditë më vonë mësova se ai ishte ndarë me të dashurën e tij dhe ne ndenjëm bashkë për aq kohë sa unë ndenja në Kosovë. Më erdhi keq që ndodhën ashtu gjërat dhe ai nuk më tregoi asnjëherë se çfarë kishte realisht mes tij dhe Blertës, të dashurës së tij. Më vonë, nga kushërirat e mia mora vesh që ajo e kishte marrë vesh për ne të dy, ose më saktë, ai i kishte treguar gjithçka dhe ajo nuk kishte qëndruar me të. Që atëherë, unë as nuk e kam parë dhe as nuk kam kontaktuar me Jetonin, edhe pse i dhurova virgjërinë. Nuk është se dija shumë nga dashuritë dhe as nga seksi, por seksi me të ka qenë i mrekullueshëm, ende edhe sot e kam shijen e puthjeve të tij. Ndoshta atëherë kisha rënë në dashuri dhe nuk e kisha kuptuar. Unë nuk di më asgjë për të, por uroj vetëm të jetë mirë. Ashtu siç nuk do ta harroj unë kurrë, shpresoj që edhe ai të mos më ketë harruar dhe të mos më harrojë asnjëherë.

Saranda

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.