A do të vijë vërtet Snoop Dog në Shqipëri?

Intervista - - JAVA VIP -

Problemet që pati pronari i televizionit Agon Channel, u bënë kryefjala e lajmeve për disa ditë. E ndërsa Françesko Beketi ishte nën hetim, televizioni i tij u la nën administrimin e shtetit. Pavarësisht përpjekjeve të Beketit dhe punonjësve të këtij televizioni, nuk u arrit që Agon Channel të rikthehej në “duart e pronarit”, pasi ky i fundit akuzohet për shkelje të ligjit. Njëra ndër punonjëset që dukej më e vendosura për të mos u dorëzuar deri në rikthimin e televizionit dhe të punonjësve të saj, ishte Sonila Meço. Por, duket se tashmë edhe Sonila është dorëzuar dhe ka pranuar vendimin që është marrë për dorëzimin në shtet të këtij televizioni. “Me gushtin, u mbyll dhe një sezon i gjatë televiziv që nisi me “Kontratën” dhe përfundoi me “Temën e Ditës”. Nisi me lindjen e Agon Italia dhe përfundoi me shijen e hidhur të mundësive ngecur nën sekuestro”, është shprehur Sonila në faqen e saj në Facebook. Nuk e dimë se në cilin televizion do ta shohim Sonilen në sezonin e ri që nis në shtator.

Reperi i mirënjohur amerikan Snoop Dog ka dhënë miratimin e tij për të shënë një koncert në Shqipëri, por kështu si e ka nisur, kjo zor se do të realizohet. Duke qenë se reperi njihet për përdorimin e lëndëve narkotive, kjo gjë i hap mjaft probleme në vendet evropiane ku lëndë të tilla nuk janë të lejueshme. Kështu, ai në fillim u arrestua në Gjermani, pastaj në Suedi dhe në fund… edhe në Itali. Arsyeja pse u kap në Itali ishte tjetër… Policia financiare e Italisë e ka arrestuar reperin pasi ky i fundit kishte me vete 400 mijë dollarë të fshehur nëpër jastëkë të vegjël në aeroportin Lamezia në jug të vendit. Këtë lajm e kanë bërë të ditur mediat italiane. Snoop Dog ka dhënë dy koncerte në jug të Italisë dhe po përgatitej për të fluturuar në Britani të Madhe ku të nesërmen kishte një tjetër koncert. Gjatë kontrollit rutinor, para se reperi të hipte në aeroplanin e tij privat, policia gjeti dy çanta me plot 422 mijë dollarë. Sipas ligjit italian, ndalohet mbajtja e më shumë se 10 mijë eurove para kesh me vete. Si pasojë e kësaj, reperit i është marrë gjysma e parave, si dhe është hapur hetim për origjinën e këtyre parave. Përsa i përket këtij incidenti, Snoop Dog nuk ka bërë asnjë ankesë dhe gjëja e vetme që ka kërkuar ka qenë lejimi nga ana e policisë për të fluturuar sa më shpejt drejt Londrës, ku dhe kishte koncertin e radhes. Paratë e konfiskuara do t’i kthehen atij vetëm pasi të paguajë dënimin për shkelje të ligjit italian. Kjo nuk është hera e parë që arrestohet Snoop Dog, 43 vjeç, i cili është një ndër yjet më të mëdha të muzikës Hip Hop, me 30 milionë albume të shitura. Edhe më parë ai ka qenë i arrestuar për skandale të ndryshme si dhe posedim të kokainës dhe marijuanës.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.