Punova si prostitutë për t’i paguar shkollën vëllait

Intervista - - MËKATE -

(Vijon nga numri i kaluar)

Mezi i shtyja ditët. Fjalor banal përreth, fjalë të këqija orë e sekondë. Më dukej sikur po më ikte mendja aty, por kur mendoja pse po e bëja këtë, që po e mbaja vëllain me bukë në Tiranë dhe në mbrëmje do të sillja diçka më shumë në shtëpi, sikur qetësohesha pak.

Një ditë, pronari erdhi e më tha se e kisha zhgënjyer pasi nuk kisha tërhequr klientë sa duhej e më kërcënoi se për të mbajtur vendin e punës, duhet të bëja seks me ta. E skandalizuar i thashë se këtë nuk kisha për ta bërë kurrë, por ai më bërtiti e më qëlloi me shpullë, duke më kërcënuar se do t’i shpërndante në internet të gjitha filmimet ku unë kërceja, nëse nuk bëja siç donte ai. Ky makth vazhdoi gjatë dhe unë u detyrova të bëja siç donte ai. E kështu filloi pak e nga pak. Në fillim ishin djem të rinj të cilët ishin edhe simpatikë, por mua nuk më interesonte fare kjo. Ndruhesha shumë sidomos për ndonjë që mund të më njihte. Nga djemtë e rinj, kalova edhe në mosha të mëdha. Pas kërcimit që bëja, kush paguante më shumë, mund të bënte edhe seks me mua ose me ndonjë nga vajzat e tjera që lashë aty. Ai njeri i ndyrë që kurrë nuk do t’ia harroj emrin, merrte edhe vajza të reja aty dhe i dërgonte edhe nëpër qytete të Shqipërisë në lokale hareje në lagje, por edhe në zona periferike. O Zot, kam hequr tmerr! Seç kishte një karakter që të nënshtronte ai njeri. Të bërtiste, të drogonte siç ma punoi mua herën e parë që më gënjeu dhe më hodhi diçka në pije, por raste-raste edhe të rrihte. Nëse e analizoj situatën tani, mua më ka mbajtur në tutelën e tij, nga borxhi që i kisha dhe nga presionet e vazhdueshme se do të më nxirrte videot në internet etj., por në fakt në ditët e sotme ai njeri është në borxh me mua dhe jo më unë me atë. Ai më ka vjedhur ditët më të bukura të vajzërisë, më ka thyer shpirtërisht dhe fizikisht. Gjeta forcën disa herë të largohesha, por ai më kapte për flokësh dhe si tani më kujtohet kur më thoshte: “Ti tani e ke shitur trupin një herë, e ke konfirmuar që je shumë e mirë në këtë gjë, nuk ke ku ikën”. Ai e dinte se unë nuk kisha askënd që të më mbronte, kështu që mund të bënte si të donte me mua.

Prandaj edhe sot u them të gjitha vajzave, çfarëdolloj halli të keni, mos iu futni kësaj rruge se do të dilni ose e vdekur, ose e vdekur për së gjalli siç ndihem unë në ditët e sotme, që më vjen turp nga vetja. Gjithsesi, erdhi një ditë, kur mora guximin, e kërcënova se do shkoja në polici dhe i thashë atij plehrës që do të largohesha nga kjo punë. “T’i kam numëruar ditët dhe ta kam shlyer borxhin. Ti po abuzon me mua, ndaj ose do vras veten, ose do të kërkoj ndihmë”, i thashë.

Ai u pre në fytyrë dhe kush e di si mendoi që do të bëja të pabërën. Unë i lutesha Zotit që t’i mërzitesha atij njeriu. Punën nuk po e bëja siç e bëja në fillim, që klientët të mos më kërkonin më, bile nxora thashetheme se isha edhe me SIDA. Pas shumë ankthi dhe pritjeje, funksionoi.Ata më liruan dhe nuk më kërkuan më... Ndërkohë, gjëja e parë që bëra ishin analizat, që fatmirësisht më dolën shumë mirë. Falënderova Zotin që ma kishte kursyer të keqen që më dukej sikur ia kisha ndjellë vetes.

Tani kam ndërruar dhe qytet se aty filluan të bëheshin fjalë dhe kisha frikë, por jeta qenka luftë e halli-hallit nuk i ngjan. Kjo që bëra unë ishte shumë e gabuar dhe unë nuk e nxora këtu që të publikoja historinë e jetës sime dhe të gjithë të më gjykonit. Kam ndryshuar shumë. Përderisa Zoti më dha një mundësi, dua ta rijetoj jetën. Shumë vajza kanë vrarë veten pas këtyre gjërave. Tani thjesht dua të iki larg, mundësisht edhe jashtë Shqipërie, por kismet. Si të vijnë gjërat, avashavash. E rëndësishme është të jemi mirë. Sot nga këta njerëz rrethohemi kudo. Ata kanë lidhje kudo, nëpër institucione e ku neve nuk na e pret mendja. Siç më kanë thënë edhe në disa zyra shteti të ngacmojnë e të kërkojnë seks në këmbim të diçkaje, po kujt t’i thuash?!

Këto histori të shpifura të shkatërrojnë dhe unë uroj që të mos i ndodhin asnjeriu, sepse nuk përfundojnë kurrë. Ata të përndjekin kudo, duket sikur i ke brenda trupit tënd dhe do vazhdojnë gjithë jetën për sa kohë ti je e re.

Nuk dua ta tregoj me shumë detaje se si më shfrytëzonin ata plehra dhe se si e bëja atë punë ditë për ditë, ama ndihem goxha e lehtësuar që e ndava këtë histori me ju se vetëm varrit do t’ia tregoja këtë sekret. Ju lutem, mos më paragjykoni se boll fajtore ndihem për atë që kam bërë. E përjetoj çdo ditë keq, por ishte në rrezik e ardhmja e vëllait tim dhe askush nuk më ndihmonte.Anuk ishte gjynah t’i ngelej shkolla në mes një fëmije si ai? Ndjehem në brengë që shkoja me ata meshkuj.As vetë nuk e di si përfshihesha a çfarë më bëri ai njeri. Pija edhe drogë dhe asgjë nuk mbaj mend… Më hidhnin lloj-lloj gjërash në pije. Më duket vetja lavire çdo ditë që jetoj. Shumë herë kam menduar edhe vetëvrasjen dhe mendoj se po të ishin prindërit e mi gjallë do t’u vinte turp nga unë, po çfarë të bëj? Këto janë kushtet e Shqipërisë ku jetojmë dhe të detyrojnë të bësh gjithçka për mbijetesë.

Tani vazhdoj të jetoj jetën, por me këtë brengë. Jam në kërkim të ndonjë djali të mirë dhe familjar që të shoh edhe unë jetën time... ngeli në dorë, por të rrahurën që i kam bërë, nuk mund ta shpjegoj dot me fjalë. Ai ulërinte e unë ndizesha më keq. Nuk ndalova deri kur e pashë të gjakosur përdhe dhe policia erdhi të më merrte. Atë natë në polici ia vunë vizën emrit tim për të mos shkelur më në Greqi dhe në të gjitha vendet Shengen, por unë këtë e prisja, e kisha parashikuar dhe isha i ndërgjegjshëm. Pastaj, u lodha me emigracionin. M’u mbush kupa...

Kur erdha në Shqipëri, e gjeta nënën të shtruar në spital në gjendje shumë të rëndë. Me sa duket, prandaj e kishin mbyllur telefonin, që të mos më shqetësonin, kur në fakt kishin bërë të kundërtën. Sigurisht, nuk tregova asgjë nga ato që kishin ndodhur, por pashë sytë e nënës të përloteshin nga gëzimi kur më pa pas aq vjetësh. “Tani vdes e qetë o bir”, më tha, por unë nuk kam ndërmend ta lë të vdesë, të paktën jo tani që më në fund jam kthyer në gjirin e saj dhe kuptova se sa më kishte munguar...

Gazetën “Intervista”, të plotë, mund ta blini online që ditën e daljes në treg, vetëm për 89 cent në: http://www.pressreader.com/albania/intervista

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.