Qofte me kunguj

Inës kuzh ii Kënd

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Përbërësit 6 kunguj mesatarë ½ filxhani çaji vaj ulliri 2 qepë të grira hollë 1 vezë 1 filxhan çaji gjizë apo djathë

Rigon, kripë, piper, kopër dhe majdanoz

miell sa të bëhet një brumë që nuk ngjit në duar Përgatitja Grijeni kungullin me rende dhe hidhini kripë, që të nxjerrë lëngjet. Lëreni kështu gjysmë ore, pastaj shtrydheni dhe përziejeni me përbërësit e tjerë. U japim formë qoftesh dhe e vëmë në furrë të piqet për afro 35-40 minuta, në 180 gradë celsius.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.