Dashuria

Intervista - - POSTA -

Nga larg erdhe si e ndrojtur Qendrove te kembet e mia E ç’mund te beja tjeter une Veç te te thoshnja hyr U nisem ngadale drejt shtepise Nxorra kyçin dhe hapa nje dere Ti s’prite te te thoshnja hyr Dhe brenda zemres hyre menjehere Ja keshtu papritur ne jete Me ndodhi shume vite me pare Sot jemi dashnore te vertete Burre e grua te pandare Nga larg me erdhe ti atehere Qendrove e ndrojtur te kembet e mia Dyert e zemres i hapa dhe te thashe Hyr pa frik-ketu eshte shtepia.

Thodhori Cerro

Përgatiti faqen:

Bledi Ylli

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.