Ragni i del në mbrojtje Sakshit

“Bidaai”

Intervista - - TELENOVELA -

Vasundra tronditet kur mëson se Sakshi është shtatzënë dhe nis të shqetësohet për të. Ajo ia tregon raportin e shtatzanisë Ragnit dhe i thotë asaj se Sakshi mund të ketë shumë të këqija, por se në fund të fundit, ajo thjesht është përpjekur të jetë një grua e mirë për Alekun. Ragni e ka të vështirë ta besojë se Sakshi është shtatzënë me Alekun, por Vasundra është e bindur se po dhe vendos ta rikthejë Sakshin në shtëpi. Ajo shkon në jetimoren ku ajo jeton dhe e pyet se pse nuk i kishte treguar se ishte shtatzënë. Sakshi hiqet sikur nuk e dinte ende me siguri këtë gjë. Vasundra i kërkon të kthehet në shtëpi dhe Sakshi buzëqesh e lumtur. Nga ana tjetër, Ragni dhe Anmoli përpiqen të kuptojnë nga Aleku nëse ai ka bërë ndonëjherë dashuri me Sakshin. Ai u thotë se nuk e ka afruar kurrë atë. Anmoli dhe Ragni vendosin të provojnë para Vasundrës se Sakshi nuk është shtatzënë me Alekun...

Taruni i tregon Sakshit se e ka mashtruar

Vasundra i shpreh Anmolit besimin e saj të plotë në menaxhimin e perandorisë Raxhvanxh. Sakshi i tregon Vasundrës se të gjithë e dinë që Aleku punon si kamerier, por po e mbajnë të fshehtë para saj. Vasundra mërzitet kur mëson për punën që bën i biri, por Anmoli dhe Ragni e bindin se kjo punë është e nevojshme që ai të fitojë besimin në vetvete. Vasundra më në fund e pranon dhe e përgëzon Alekun për iniciativën e marrë, gjë që e zemëron shumë Sakshin. Anmoli i thotë Ragnit se është i bindur që Sakshi është shtatzënë me Tarunin. Për ta vërtetuar këtë, ata shkojnë në burg dhe paguajnë për lirimin e Tarunit. Më pas në momentin e lirimit të tij, shkojnë para portës së burgut për të parë nëse Sakshi do të vijë ta takojë Tarunin.

Axhai e informon Sakshin se Taruni po del nga burgu dhe ajo shkon ta takojë e lumtur. Anmoli dhe Ragni bëhen dëshmitarë të një momenti shumë delikat në jetën e Sakshit dhe e filmojnë atë, ndërsa takon Tarunin. Këtij të fundit nuk i vjen aspak mirë që ajo ka shkuar ta takojë dhe i rrëfen se gjithçka që ka ndodhur ka qenë plani i tij, për të përfituar nga budallallëku i saj. Ai i thotë se nuk i bëhet vonë për të e për fëmijën e saj bastard dhe i thotë se edhe kur e kapën dhe e futën në burg, nuk ishte duke pritur që të vinte ajo, por ishte nisur të ikte i vetëm, bashkë me bizhuteritë e ta braktiste. Sakshi tronditet kur dëgjon këto fjalë nga njeriu që do më shumë dhe ndihet fajtore që ka bërë të vuajë e gjithë familja Raxhvanxh për shkak të naivitetit të saj dhe të besimit të saj te një njeri që nuk e ka dashur kurrë.

Malti i çjerr maskën Sakshit para të gjithëve

Taruni ikën dhe Sakshi mbetet para burgut e vetme, duke qarë. Ragnit tashmë i vjen keq për këtë vajzë të mashtruar dhe do që të shkojë ta ndihmojë, por Anmoli nuk e lejon, pasi i thotë se nëse ajo e merr vesh që ata panë gjithçka, mund të abortojë fëmijën dhe të hakmerret ndaj saj. Familja Sharma feston ditëlindjen e Kavit. Malti ka ftuar në festë edhe pronarin e Vinetit dhe habitet kur mëson se burri i saj nuk e ka dhënë dorëheqjen, siç i kishte thënë asaj. Ajo e merr më vete Vinetin dhe e pyet se pse e ka mashtruar. Atëhere Vineti ia thotë hapur se ka dashur vetëm të zbulojë se pse ajo po i mashtron të gjithë, duke thënë se është shtatzënë. Malti nis të qajë dhe i tregon për shantazhet e Sakshit…

Ragni dhe Anmoli habiten kur shohin të vijë në festë Sakshi, duke e ditur se sa e dërrmuar është ajo pas asaj që ka ndodhur. Në fund të festës, policia vjen në shtëpi dhe kërkojnë të arrestojnë Vinetin me akuzën e një aksidenti dhe të largimit nga vendi i ngjarjes. Malti, nis t’i kërkojë llogari Sakshit se pse e ka dorëzuar videon në polici, ndërkohë që ajo po vepronte siç po e mësonte ajo. Sakshi rrëfen se aksidenti nuk ka qenë real, por i inskenuar, vetëm e vetëm për t’i bërë shantazh asaj. Të gjithë mësojnë të vërtetën mbi shtatzaninë e Sakshit dhe qëllimin e saj për të mashtruar sikur është shtatzënë me Alekun… Policia, që kishte ardhur e thirrur nga Vineti, me qëllimin për të nxjerrë në pah të vërtetën, largohet. Tashmë, Sakshi ngelet pa maskën e saj para të gjithëve… jetojë stres. Ragni i premton se do të kujdeset ajo për të. Anmoli dhe Ragni vendosin ta marrin Sakshin në shtëpi, ndërsa Aleku, i prekur nga e ëma, që e quajti anormal, flet me fotografinë e Sadnës dhe i premton asaj se do të jetë një baba i mirë për Kushin. Ai shikon fotografinë e Shlokut dhe i lind një mendim...

Vasundra kupton se Ragni e Anmoli

nuk flenë bashkë

hen me njëra-tjetrën. Anmoli takon Tarunin dhe i tregon atij se ka qenë ai që e ka nxjerrë nga burgu. Ai i kërkon t’i kërkojë të falur Sakshit, në mënyrë që plaga e saj të shërohet. Anmoli ia bën të qartë se për këtë do t’i japë shumë para, ama duhet ta ketë të qartë se Sakshi kurrë nuk ka për t’u kthyer tek ai. Vasundra shkon te Koshalia dhe i tregon asaj për marrëdhënien mes Anmolit dhe Ragnit, si dhe i kërkon ta ndihmojë për t’i afruar ata të dy. Aleku kthehet në shtëpi pasi ka temperaturë dhe Sakshi shkon t’i japë ilaçe, por ai e refuzon. Ragni i kërkon ta falë Sakshin për ato që ka bërë. Ragni e pyet se pse po nxiton kaq shumë për t’u shëruar dhe, megjithëse ai i thotë se po e bën për Kushin, ajo dyshon se ai ndien për Sakshin...

Ragni afrohet me Anmolin

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.