Vedat Ademi: S’kom me ia fal!…

Intervista - - SPORT -

cionet e para kur vetë kënga ishte në qelizë të formimit të saj. Vërtet nuk kam çmime të para dhe ndoshta nuk do të kem, megjithatë, këtë dëshirë nuk e kam më dhe sinqerisht, nuk luftoj për çmime, por vetëm për këngë të mira.

- Kam dëgjuar se vajzat shkulin flokët për ty në lokalet e natës... Si i ke raportet me këto fanse?

- Është vlerësim të kesh fansa që të ndjekin në performancat live. Raporti im është klasik, si çdo art- ist me fansat e tij. I respektoj, i vlerësoj, kaloj kohë për foto dhe biseda me fansat. Kemi histori interesante, që nga fëmijët e vegjël dhe deri te të moshuarit që dinë tekstet e mia e më komplimentojnë. Madje së fundi, sapo u publikua kënga e re, kishin postuar në faqen time në Facebook videon e një vajzë të vogël e cila këndonte këngën “S’kom me ta fal”...

- Sa i takon suksesit dhe përfitimeve, më mirë një album apo një singëll?

- Më mirë një singëll! Albumet nuk shiten si në iTunes ku njerëzit ta vlerësojnë këngëtarin më seriozisht. Duhet ende shumë punë për tregun e muzikës shqiptare dhe formalizimin e saj, pasi vjedhja e këngëve nuk pengohet. Gjithkush mund ta gjejë online mundësinë për shkarkimin e këngës sime nëpër portale të ndryshme, falas. Sigurisht, jo për përfitimin tim apo të artistëve, por të këtyre portaleve.

- Më mirë jeta në Mitrovicë apo në Tiranë?

- Në Mitrovicë jam rritur dhe kam kaluar pjesën më të madhe të jetës sime, më mungojnë familja dhe shoqëria. Në Tiranë jam mësuar tashmë, pra, ndihem vendas si në Mitrovicë, ashtu edhe në Tiranë.

- Është më e bukur ndjesia e të qenit “bir” apo “prind”?

- Si bir, jam tejet i ledhatuar nga të dy prindërit, vëllezërit dhe motra. Si prind, jam shumë i kënaqur me puthjet që nuk më mungojnë asnjëherë nga djali im, Jon Art. Ne tash- më jemi një, i përkasim njëri-tjetrit.

- Intervistat të pëlqejnë më shumë në televizion, në radio apo në gazetë?

- Intervistat janë njësoj, por në televizion duhet t’i kushtosh më tepër vëmendje paraqitjes.

- Së fundi, çfarë do t’i shtoje kësaj interviste?

- Një falënderim të gjithë fansave të vërtetë të muzikës sime. I falënderoj ata fansa që janë besnikë e më ndjekin në çdo aktivitet dhe mbi të gjitha, më vlerësojnë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.