Tartë pa pjekje me luleshtrydhe

Inës kuzh ii Kënd

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Përbërësit për 6 vetë: 250 gramë maskarpone 200 gramë biskota me gjalpë 60 gramë sheqer pluhur 1 pako sheqer me vanilje

50 gramë gjalpë i shkr- irë 500 gramë luleshtrydhe 100 gramë djathë Filadelfia

1 limon Përgatitja

Grijini biskotat në mikser me gjalpin e shkrirë. Pastaj shtrojini në një formë keku me anët e lëvizshme, duke ngjitur pak anët. Vëreni në frigorifer dhe ndërkohë rrihni maskarponen me djathin Filadelfia, pak lëkurë të grirë limoni dhe sheqernat. Lajini, kullojini dhe hiquni bishtat luleshtrydheve. Pastaj ndajini në dysh apo katërsh. Vini kremin mbi biskota dhe mbi të, luleshtrydhet. Vëreni ndonjë orë në frigorifer dhe pastaj është gati për t’u konsumuar.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.