T’i çoj fëmijët te vjehrra?

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

- More, s’po kuptoj, pse kur grinden të martuarit gabimet i lajnë engjëjt e vegjël? Si ka mundësi që kurrë nuk mendoni para se të gaboni?

- Çudi! Pse kaq hipokrizi dhe e dyta, ç’ka këtu për mendime?! Zoti na ruajt ku dreqin po vete kjo botë me këta njerëz! Çfarë idioti!

- Lëre për vitin tjetër, po mos e nxirr budallallëkun në gazetë. - Më mirë vonë se kurrë. - Tani është shpejt, lëri për nesër...

- S’ka problem, e mira pret, e keqja nuk pret. Vjehrrës do t’i bëhet shumë qejfi; megjithëse vajza është në Greqi, fëmijët i vajtën. Edhe 100 vjeçe nga unë!

- Gjithë femrat që drejtojnë emisionet e sportit i kanë marrë vetëm nga bukuria se nuk ia shkrepin fare për atë punë.

- Gjithçka në jetë e bëj për vetën time. Asnjëherë as kam parë se ç‘bëjnë të tjerët e as kam menduar se ç‘do të thonë ata.

- Nuk e çaj fare për të tjerët.

- Nuk ka gjë, se vjehrra është. Po të ishte mamaja jote, do t’i dërgoje me vrap. Mos të të vijë thartë kur ta marrësh reston nga gruaja. Ti në radhë të parë respekton gruan tënde, mamanë e fëmijëve të tu e pastaj vjehrrën. Megjithatë, puna jote tregon mllefin që ke karshi vjehrrës apo njerëzve të gruas. Je i vogël nga mendja. - Gabim ke bërë, por tani mos kërko ta mbulosh diellin me shoshë.

- Ke bërë gabim... Dërgoji fëmijët, se janë engjëj.

- Njeri pa tru! Mjerë ajo që të ka o kokëbosh. Po sikur te ishte ditëlindja e nënës tënde, do të të vinte mirë të mos i shkonte gruaja dhe fëmijet tuaj? Njeri hipokrit!

- Dallimi mes diellit dhe vjehrrës nuk është i madh sepse asnjëren nuk mund ta shohësh me sy të lirë. Haha-

- Kjo është e ndaluar nga Kodi i Qarkullimit Rrugor. Gjatë drejtimit të mjetit shoferi nuk duhet të bëjë asnjë veprim tjetër.

- Duhet këshilluar shoferi, edhe pse mund të mërzitet, apo reagojë keq. Në fund të fundit heqja e celularit i bën mirë edhe atij. hahaha

- E vërteta është se duhet t’i dërgosh, pasi vjehrra, sado, i ka nip e mbesë, prandaj gabim. Edhe nëse ti nuk ke shkuarje me të, fëmijët nuk duhet t’i ndash nga njerëzit e vet!

- Turp që pyet nuk ke? Po të kishte ditëlindjen plaka jote, nuk do t’i çoje? Apo t’i solli në pajë fëmijët jot shoqe?

- Po, Nastradin, mbaje murin sa të kthehem.

- Dërgoji sa më parë se t’ish kanë gruja, kishe shku edhe ti me njërën kamë.

- Ty të duhen 2000 Euro të heqësh bilen se je më tepër grua. - Kokrra e idiotit qenke! - Ashtu ta boftë gruaja te nëna jote...

- Kjo është e tmerrshme dhe fatkeqësisht, janë shtuar shumë. Por, siç thotë babai im, ndoshta ata nuk janë vërtet nënë e bir apo baba e vajzë, duhet të jenë fëmijë të jashtëligjshëm se s’ka mundësi kurrë të ketë tërheqje seksuale mes gjakut. Ndaj jam dakord me atë çfarë thoni, do jenë vërtet fëmijë të dikujt tjetër.

- Janë të sëmurë mendërisht se nuk mund të jenë të gjithë të jashtëligjshëm. Gabelët e bëjnë shpesh këtë gjë, sepse janë racë e ndyrë. E mos më thoni se jam racist, por janë, dhe pikë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.