Flori, Ori dhe Fjodora, treshja me mesazhin e vlefshëm

Intervista - - FACEBOOK VIP -

Janë tre personat publikë që përveçse kanë provuar talentin e tyre në atë që bëjnë, kanë treguar se përtej talentit kanë edhe një sens qytetarie dhe humanzimi për t’u marrë shembull. Pas rastit të publikuar të familjes që

E ftuar në emisionin “E diell” ku ka bërë edhe debutimin e një prej këngëve të Bijonses, Ronela Hajati ka mohuar kërkesën që i është bërë nga prezantuesja. Pas përfundimit të

Ishte lajmëruar se Linda Halimi do të ndiqte live koncertin e Rihanës në Atlanta dhe ashtu ndodhi. Këngëtarja nga Kosova ka postuar shpesh video nga koncerte live, si dhe nga prapaskenat. rrezikonte të humbiste shtëpinë, pasi i kishte borxh bankës 1 milion lekë të vjetra, Florian Binaj, Ori Kuci dhe Fjodora Fjora, kanë marrë vendimin për t’i ndihmuar prindërit me 5 fëmijë. Fiqiri e Mynyre Muca bënë të di- tur në emisionin e pasdites në Top Channel se vuanin barrën e një kredie prej 1 milion lekësh, mospagesa e të cilave mund t’u kushtonte shtëpinë.

Menjëherë pasi kanë dëgjuar për rastin në fjalë, 3 personazhet e lartpërmendura janë ofruar për t’ia shlyer të gjithë borxhin familjes duke iu mundësuar qëndrimin në shtëpinë e tyre që tashmë nuk do t’ua marrë askush. Që të tre kanë paguar shumën e kërkuar nga banka duke dhënë një mesazh pozitiv, që gjithsecili nga ne mund të bëjë diçka me aq sa mundet sepse çdonjëri nga ne përfaqëson shoqërinë ku jetojmë dhe, duke qenë ne të mirë, kjo bën të mirë vetë shoqërinë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.