Briosh me kos

Inës kuzh ii Kënd

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

ni Përbërësit: - 200 gramë kos - 2 vezë - 75 gramë gjalpë i butë - 1 lugë supe lëng limo- - 500 gramë miell - 1.5 gramë kripë - 60 gramë sheqer - 1 bustinë me maja Përgatitja Përzieni së bashku kosin, vezët, gjalpin dhe lëngun e limonit. Në një tas tjetër përzieni miellin, kripën, sheqerin dhe majanë. Nëse doni ta bëni me

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.