Jam e dashuruar me një burrë të martuar

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

- Nuk të akuzoj, as të ofendoj pse je e dashuruar me një të martuar, se ndjenjat janë te tuat, mund t’i përdorësh si të duash ato per te kenaqur veten, por dua të them se nuk ke të ardhme. Ai burri i botës bën qejfin dhe në mbremje shkon te familja e vet. Ai kurrë nuk do ta lërë familjen e vet, aq me keq kur ai është i bindur qe ti ke rënë me dy këmbët brenda. Do ta kuptosh shume shpejt dhe do të ndërrosh mendje.

- Unë mendoj kështu; nëse ky burri të pëlqen, martohu me të, s’bëhet qameti. Sa burra ka që janë martuar njëkohesisht me 3 gra për shembull? Plot ka. Ama, nëse ti do t’ia marrësh asaj tjetrës burrin e ta kesh vetëm për vete, atëhere më fal për gjykimin, por i bie të jesh karakurvë.

- Pse gjykoheni? Juve ju vraftë Zoti dhe mos ju mbettë as nam e as nishan që po shtoheni nga dita në ditë. Edhe në qoftë se ai i pandërgjegjshmi ndahet nga familja, telashe akoma më të mëdha do të dalin, do t’i bësh nder gruas se do shpëtojë nga donzhuani i saj.

- Nëse ti e kupton që dhe ai të do e “duheni”, nuk ke përse e le, por bisedojini gjërat dhe zgjidhini. Ai është i martuar, por nuk do jetë i dashuruar me gruan që ka dhe për 1000 arsye nuk e përzë, kështu që ka gjetur te ti atë që i mungon. Mos e vrit dashurinë.

- Njeriu kur dashuron jeton në dy botë, në botën e herr. Ka çuna të keqinj, vetem ai e ka në dore marredhenien nuse-vjehrre.

- Vjehrra para se të bëhej vjeherr ka qenë nuse. Edhe nusja do bëhet vjehrrë, kështu që rrota xhiron. Nusja është e detyruar t’i japë respekt vjehrrës, sido që të jetë ajo. Mendimi im ky, po e deshi burrin e saj.

- Bashkëjetesa e brezave të ndryshëm në një shtëpi është e vështirë, prandaj më mirë më vete. Por kushtet ekonomike i detyrojnë të jetojnë bashkë. Me pak tolerim nga të dyja palët edhe mund të shkohet mirë, por ka raste ku njëra është më zevzeke se tjetra e plas sherri. janë. - Për Zotin, te dyja mut

- O pika ty qe do u beke vjerrë pa pikë trush qenke dhe ti, mortja qe s’te ha u cmenden gratë pu pu pu. E kujt i kerrcet se do u beke vjehrre ti? Marrsh nje nuse si vetja qe ditë e natë te rrijë ne Fb e duke bërë manikyr, pedikyr, uuu mortja qe s’te bieeee.

- Meqë se shpejti do behesh vjeherr, besoj do kesh marre pervoje nga jeta, me vjerren tuaj, qe te pakten te mos i heqë nusja jote e ardhshme. gënjeshtrës e të mashtrimit dhe në botën e frikës se mos e kupton burri ose gruaja. Për ne të martuarit kjo gjë, por sidoqoftë, kalon momente te paharrueshme. Më pyet mua doktor seksologun për ndonjë hall apo problem.

- Njeriu ka një arsye. Edhe ne njerëz jemi që i komandon instinkti kafshëror. Po si mund të dashurohesh ti me një burrë që e pret një grua dhe fëmijët në shtëpi? Çfarë femre je ti? Njeriu ka dinjitet. Ju, ku e keni? Po a e dini se po bëni mëkat dhe Zoti ju dënon? Mirë nga opinioni dhe njerëzimi nuk kini më turp se turpin sot po e hanë me bukë, po nga Zoti nuk keni frikë?!

- Tani je e dashuruar apo thjesht duheni sa për të bërë seks, sepse ai burri e ka një që e do, pyete një herë.

- Hapu dhé sa na mbyten budallenjtë! Mortja jote të ka ngrënë, po të të hajë edhe e publikut! Ju rëntë tumori aty në vend!

- Mirë, moj goc a grua ça dreqin je ti, u tha dynjaja për meshkuj që shkoni te të martumit? A mendoni ju që tjetri ka familje, ka fëmijë, apo yy si ato lopët holandeze ju?! Po sikur të ishit ju në vend të asaj fatkeqeje që po i merr burrin e po i shkatërron familje, shtëpinë, jetën etj.? Pse jeni bërë kaq të ndyra ju femrat e sotme? Ka sa të duash meshkuj, ç’do tek ata që kanë një jetë familjare? Yyy ndyrësirë femër, kurvë.

- Nëse me të vërtet je e dashuruar, më vjen shumë keq per ty dhe te kuptoj e nuk te gjykoj. Për

- Lum si ti, por mos u sill si vjehrre me nusen, por si ta kesh bijen tende.

- Njejesoj eshte. Sjellja ndryshon njeriun.

Bota e ka kaluar dhe e ka zgjidhur para nesh kete problem. Secila ne shtepi te vet. Nese vjehrra dhe nusja do jene ne te njejten shtepi do te behen te dyja te keqija, sepse secila do rehatine e saj, nusja rehatine me burrin e saj e vjehrra rehatine me djalin e saj. Secili prej jush qe keni shkruar duhet ta provoni te jetoni me vjehrren ne ditet e sotme dhe e sigurt qe do ju shoh te gjitheve neper banka duke marre kredi per shtepi qe te jetoni me vete, me veteeeeeeee!!!!!!!

- Denada, unë nuk do të doja kurrë të kisha një shoqe të tillë dhe nuk do ta pranoja kurrë në shoqërinë time, absolutisht që jo. Nga mendimin tim duhet të largohesh. Koha do të shërojë.

- Pse do te largohesh? S’e kuptoj kur ti s’e mendove kur e nise këtë lidhje, mendon se do ta lësh tani apo do të jesh në qendër të vëmendjes.

- Shumë e lehtë osht, mendo vetëm kaq: Po sikur dikush të ma bënte mua? Dhe do ta kuptosh shumë mirë që nuk ndërtohet lumturia jote duke prishur lumturinë e të tjerëve.

- Mundohu ta shmangësh duke u shoqëruar me dikë tjetër, por i paimpenjuar.

Po gjej ndonjë beqar, lëri të martuarit. Do të të mbajë njëfarë kohe dhe do të të hedhë në rrugë. Po pate ndonjë patriote që do të njihet, të më shkruajë.

- Hidhu nga tarraca e pallatit se është shumë e lehtë. - Unë e di se si, preje zogun dhe shko mbytu. - Merre numrin tim të telefonit se të nxjerr une nga kjo histori. - Mbaje moj pse do ta lësh, çfarë problemi ka? - Shumë këshillë me vend. - E mo se kur e kapi, na pyeti neve ajo? raste te tilla. en me gur çakmaku. - Ka shume

Forumi njëri-tjetrit...

- Vrit vet-

- Sigurisht që dhe unë do ta ofendoja dhe do t’ia ktheja me të njëjtën mënyrë.

- Janë kurva, troç fare, çfarë mendimi mund të kesh?!

- Nuk i shkon femrës të zihet në publik si meshkujt. Turp të kenë!

- Përshëndetje ma renqethe mishin me këtë histori. Ty stë paska dashur familja por Zoti të paska dashur shumë që të ka dhënë këtë forcë të madhe për të përballuar jetën. Më vjen mirë që e paske krijuar familjen ashtu me forcat e tua. Të uroj shëndet ty dhe familjes tënde nga unë.

PRINDËRITNUK MËDESHËNKURRË...

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.