Pite shtëpie

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Përbërësit 500 gramë miell 12 gramë kripë 150 ml ujë 100 ml qumësht 50 ml vaj ulliri 2 lugë sodë buke Përgatitja: Në një tas përzieni miellin me kripën dhe sodën e bukës. Shtoni vajin, qumështin e ujin dhe punojeni brumin me dorë afro 10 minuta, derisa të krijohet një topth i lëmuar

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.