Nora Istrefi: “Tani, paguan edhe Era”

Intervista - - MUZIKE -

Në familjen Istrefi, suksesi ka zënë vend mirë. Nora Istrefi ka folur së fundi jo aq për veten sesa për motrën, Erën. Këngëtarja thotë se Era e ka patur gjithnjë synim depërtimin në muzikën ndërkombëtare dhe është e lumtur që më në fund ia arriti. Ajo tregon se në të gjitha diskot e huaja, tani është e pamundur të mos dëgjosh refrenin e këngës “Bonbon” të Erës, gjë që e bën shumë krenare. Nora thekson se interesant është fakti që Era u bë e famshme me një këngë shqip.

Këngëtarja ka rrëfyer madje se në performancën e

Pas një shkëputjeje të konsiderueshme vitet e fundit, modelja dhe këngëtarja e njohur duket se ka vendosur të rikthehet nën dritën e “projekorëve”. E interesuar më shumë për rritjen e djalit sesa për karrierë, së fundi Argjentina ishte tërhequr për të bërë si duhet fundit të Erës, në Francë, fakti që të huajt kërcenin nën tingujt e një kënge shqip, e ka rrënqethur. E pyetur se kush paguan në familjen Istrefi, Nora ka thënë se duke qenë fëmija më i madh i familjes, i ka takuar për një kohë të gjatë të ishte ajo shtylla kryesore financiare në shtëpi, por “tani paguan edhe Era”, tha ajo me shaka. Sa i takon Erës, këngëtarja e hitit “Bonbon” ishte së fundi e ftuar për të kënduar në paradën LGBT dhe që aty e pret një shkrim në revistën “V”, një nga revistat e njohura amerikane.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.