Prindërit nuk më lënë të bashkëjetoj

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

- Jam lidhur me një të huaj dhe më ka kërkuar të bashkëjetoj me të, por familja më ka dalë kundra. Më thonë “nëse ti shkon e bashkëjeton me të, nuk je më pjesë e familjes. Ose martohu, ose hiç”. Unë kam komplet mentalitet tjetër. Edhe unë kam nevojë të bashkëjetoj me të para se të marr një vendim. Ai vjen nga një kulturë tjetër dhe i duket e drejtë bashkëjetesa, por nuk ndihet gati për celebrim. Ju, si do të vepronit në këtë rast? Kur do të ndryshojë mentaliteti ynë?

Seni Mamo:

- Po ty të lumtë bytha! Leri ça thonë njerëzit, po vazhdo jepi drejtim, sharto kulturat ti, unë të mbështes mendimin deri në fund, me ty jam.

TO MI:

- Shiko jetën tënde, e dashur. Më mirë është të bashkëjetosh me të sepse do ta njohësh më mirë. Të gjithë ata që nuk bashkëjetojnë, vuajnë më shumë.

- Ik bëj qejf nja një vit dhe pastaj te familja. Më pas gjej tjetrin për bashkëjetesë, se ka plot.

- Merr masa mbrojtëse gjithsesi, nuk i dihet, se po të pickoi grerëza e të lë dopio gjashtën në prehër, do të vuash për tërë jetën.

Landi Meta: Elvis Allmuca:

këpusha në trup çdo ditë. Zoti marrtë hak për popullin shqiptar! Roland Marsela Skendaj.

- Kush mendoni se do ta fitojë këtë kampionat evropian në futboll? Davidi.

- Islanda. S’e paskemi parë mirë, por duket një ekip i fortë me çfarë kuptova dhe dua ta fitojë, se e kam mendjen me ikë atje. Arti.

- Italia. Këta e meritojnë të fitojnë, kanë bërë super lojë. Loni.

- Tani që nuk fituam gjë ne, pse po më intereson se kush do ta fitojë? Bile, nuk shoh më asnjë ndeshje. Edi.

- A japin përsëri lekë nxënësit për të kaluar klasën? Përse nuk denoncojnë? Merita.

- Kanë hallin e tyre të marrin atë diplomë, nuk u intereson nëse u marrin lekë apo jo, për sa kohë punon mami e babi për ta. Nuk ia dinë vlerën lekut. Sara.

- Po kanë frikë me denoncu se pastaj ngelin në klasë, nuk japin dot më lekë për të marrë diplomën hahah. Garipi.

- Më duket mua apo po na grabiten pronat ditën me diell? Gjoja do të përmirësoheshim, por kjo qeveri që është tani po na vjedh hapur fare. Më mirë me qeverinë e mëparshme apo me këtë që është tani? Bashkimi.

- O qenka si unë ai. Po s’te doli gje andej flori, mua me ke gati per bashkëjetesë, jam i hapur mentalisht.

– Nuk më duket i drejtë vendimi i bashkëjetesës me të.

- Qenke budalle fare. A nuk e kupton ti se pse do me bashkëjetu me ty? Mirë e ka familja. ra.

Edon Vlora Tiranë:

- Ka gjetur rehat boti, tashi kërkon edhe bashkëjetesë. Ka ndonjë femër për lidhje serioze?

Cet Vl: Maria Desamparada. Maria Desamparada: Enka Hyko: Luuani Luani:

shuar. - Bëj si të thotë zem-

Klevis Etmonda Gjekaj:

- Zemra e prindit kundrejt femijës nuk gabon kurrë. Më shumë se prindi nuk te do njeri në këtë botë.

- Unë personalisht jam me të huajin. Më mire eshte te bashkejetosh me te një kohë. Martesa nuk vjen direkt se me zor nuk behet gjë. Pas 1 viti e ca bashkejetesë bera

Suada Suada.

- As ka për të ndry-

- Sigurisht që më mirë të mos kishte qenë asnjëra. Të na pushtonte ndonjë shtet, mirë do ishte. Denisi.

- Po normal që të vjedhin në diten me diell, mirë e ke thënë. “Kjo është e shtetit”, “këtu duhet paguar” etj. etj. gjithandej me lekë nëpër duar, ç’na ka gjet, për Zotin! Klodi.

- Kam një pyetje. Nëse shikoni kosha plehrash rrugës dhe janë bosh, ndërsa mbeturinat gjenden përtokë, kush e ka fajin këtu, shoqëria apo bashkia? Ledioni.

- Në këtë rast shoqëria. Kam parë unë kosha të rregullt dhe kam parë ca femra debile që kanë shku dhe i kanë lënë në cep të koshit, nuk i hidhnin dot brenda. Jo për gjithçka e ka fajin bashkia. Lori.

- Të ikësh nga Shqipëria do të thotë zgjidhje e problemeve ekonomike dhe sociale. Si mendoni ju? Bota është më e mirë? Timi.

- Problemi do të të ndjekë gjithandej, ngado që të shkosh. Duhet të punosh shumë, bile këtu nuk ngel pa bukë, ta them unë, por jashtë shtetit edhe ngelesh pa bukë dhe në mes të rrugës, siç ngela unë me familjen kur mora malet për më mirë. Në fakt, s’kanë faj bota, kur s’na mban dot shteti ynë, po na mban një shtet i huaj, kanë edhe ata qytetarët e tyre për t’i ushqyer. Ne, pa asnjë gjuhë, shkojmë kërkojmë punë. Po s’të merr kush martesen dhe kam mbushur 4 vjet martesë.

Roland Marsela Skendaj:

- Bashkëjetesa është pjesa e marteses, nese ti ndihesh e lumtur shiko jeten tende. Ndoshta nje dite edhe mund te martohesh me atë. Për mua paç jetë te lumtur.

Ma Ria: Gabriela Demir Nezir Zace:

Bej çfarë te ndien shpirti.

- Don me u tall me ty ai. Dëgjo familjen.

- Vajzë e dashur, mos dikuto mentalitetin, por do bëje mirë te mendoje per veten tende. Nuk do bente keq te degjoje dhe prinderit dhe kjo gje te behej me e pjekur pavarësisht se thua që do të bashkëjejetosh. Po mirë, moj zemer, a ka familje ai njeri qe dhe familja të mos ngulë këmbë ashtu si të është shprehur?! Se, edhe familja do te dijë se ku shkon kjo vajzë vetem fare ne vend te huaj. Me fal qe t’u drejtova keshtu se ti nuk shpjegon asgje me shumë. Paç fat. Me gjithë zemer po ta uroj.

Eri Miri: Lina Maku:

ashtu! - Specaaaaaaa. Kastrioti.

- Si mendoni, këto femrat VIPa që dalin kaq hapur e thonë jam lesbike apo biseksuale e bëjnë për famë, apo janë vërtet? Se, mua më duket edhe si aktrim nga ana e tyre... Ku shkoi dinjiteti i tyre? Turi.

- Po çfarë nuk po bëjnë për famë tani! Ka dalë sheshit fare, femrat tona janë degjeneruar. U pa dhe te ndeshjet në Evropë, vetëm këto tonat dilnin me gjoks jashtë. Kishte lezet me pa femrat franceze, edhe ato femra VIP-a ishin, të veshura normal me bluzat e kombëtares, natyrale, të qeshura dhe të bukura. S’e kuptoj pse u kanë dhënë kaq shumë tonacione të bukura femrave tona, ato ishin thjesht vulgare. Kamerat jo më kot kanë kapur ato. Kishte edhe femra të tjera shqiptare të veshura normal, shumë më të bukura se këto karafilet, por jo, kanë kapur këto që nuk di si t’i quaj, që kishin nxjerrë gjoksin jashtë si me qenë në klub nate striptistesh. Turp t’u vijë!

- Përshëndetje miku im, Arturi i kafazit të artë, unë mendoj se VIPat nuk janë vërtet ashtu siç thonë po e bëjnë për famë dhe për të qenë në qendër të vëmendjes. Përderisa janë personazhe në botën e shoubizzit. Me respekt nga mikja jote Xhelozja e Lalit. -

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.