Ngjyra më e shëmtuar në botë

Intervista - - ENCIKLOPEDI -

Po të bëhej një sondazh për ngjyrën më të shëmtuar në botë, ju, për cilën do të votonit? Kjo pyetje mund të duket retorike për ne, por në Australi, ndërmarrja GFK Bluemoon realizoi, për llogari të qeverisë australiane, një studim për të kuptuar se cila ishte ngjyra që u ngjallte njerëzve më shumë neveri. Studimi në fjalë nuk u bë rastësisht. Qëllimi ishte të zbulohej ngjyra që konsiderohet më pështirosëse për t’u përdorur në paketat e cigareve, për të parandaluar pirjen e duhanit. Në total, nga shtatë studimet në prill 2008 dhe vetëm tani, ekspertët po i kuptojnë thesaret e saj të fshehura. Ai konfirmoi se arin do ta marrë qeveria namibiane, pasi Portugalia ka hequr dorë prej tij. Doktor Noli vazhdoi: “Kjo është një procedurë normale kur një anije gjendet në një plazh. I vetmi përjashtim bëhet kur është anije shtetërore. Qeveria potugeze me bujari hoqi dorë nga kjo e drejtë, duke e lejuar Namibinë të mbajë thesarin”. Kohët e fundit janë zbuluar disa anije të mbytura në kufijtë e shkretëtirës. Më e vjetra deri tani ishte ajo holandeze, Vlissingen, që i përkiste vitit 1747. individuale që u bënë, morën pjesë mbi 1000 duhanpirës. Rezultatet treguan se ngjyra më e shëmtuar ishte e ashtuquajtura “opaque couche”, një ngjyrë e gjelbër në kafe të errët, që ka kodin 448C në shkallën Pantone. Vlerësimet që bënë pjesëmarrësit në studim me qëllim që të përshkruanin ngjyrën në fjalë, ishin: “e pistë”, “e shpifur”, por edhe “e trishtuar”. Megjithatë, ngjyra në fjalë nuk

Bukë (kek) me banane

Përbërësit 265 gramë miell që fryhet vetë

40 gramë miell i zakonshëm

1 lugë çaji kanellë e bluar 140 gramë sheqer kaf 125 qumësht i skremuar 2 vezë të rrahura lehtë 50 gramë gjalpë, i shkrirë

2 banane të pjekura mirë

Përgatitja

Ngrohni furrën në 180 duket se ndikon negativisht te stilistët, të cilët e përdorin jo vetëm te rrobat, por edhe për mobiljet, perdet, këpucët dhe aksesorët. gradë. Lyeni me gjalpë një tavë të gjatë, si ajo e një buke. Përzieni miellërat me kanellën, sheqerin dhe bëni një gropë në qendër. Vini qumështin, vezët, gjalpin dhe bananet e shtypura me pirun në një tas dhe përziejini mirë. Shtojeni këtë përzierje te mielli dhe përziejini. Hidheni masën në tavën e lyer me gjalpë dhe vëreni në furrë për 35- 45 minuta. Më pas nxirreni dhe lëreni të ftoheni nja 10 minuta para se ta hiqni nga tava.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.