Më mungon…

Intervista - - POSTA -

Sa më merr malli për zërin tend, puthjen për “nate te mire” të cilën nuk do ta shijoj më kurrë! Sa mall kam per pranine tende, frymen e ngrohte qe e sillje ne shtepi. Sa mall kam per ta pare edhe njehere fytyren e dashur, edhe po te jete kjo e fundit qe do ta beja ne jeten time e kisha pranu me shume deshire… Më mungon shume, shume nuk dij çfar ti bej tere ketij malli qe po me shtyp ne shpirt. Lot te ngrohte qe me rrjedhin prej syve prej dites qe nuk te kam pa vetem sa ma shtojne ma shume deshiren per me te pa e me fol te pakten nje fjale me ty, mirepo e dij se po kerkoj teper dhe është diçka te parealizueshme. Më dhemb shpirti i djegur per ty kur e mendoj se nuk pata mundesine te pershendetem me ty e te them ma te madhen fjale… ma bëj hallall për gjithçka. Të dua shumë. Nisa.

qe te besova ta dhashë puthjen time, ëndrrat e mia te cilat ti sot i ke shkatërruar, e pse? Fillove te mendoje se s’jam më per ty. Me thoje se kishe degjuar shumë per mua dhe ato fjale arrin te na ndanin. Nuk kanë faj te tjeret jo por ti sepse po te kishe dashuri te madhe ti sdo lejoje askend te na ndaj çfare ndodhi valle a sisha une ajo qe dikur thoje se do e ndash jeten me të? Në zemren time tashme ska asgje edhe emri yt është fshire ti se meriton dashurin time i kam fshire edhe lotet e fundit per ty sdo te qaj me per askend ndoshta keshtu qenka shkruar sdo jem kurr e lumtur. Më mire pa askend se me nje njeri qe sdin të më dashuroj apo qe me donte vetem per kalimin e kohes… Dje te dashuroja, sot të urrej...

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.