Im shoq ka dalë hapur me dashnoren...

Intervista - - PYETJE PËRGJIGJE PËR GJITHÇKA -

- Nëse shikoni që gjithçka ka mbaruar në marrëdhënien me bashkëshortin pas 8 vjetësh martesë, do të qëndronit ende me të, vetëm për hatër të vajzës 14 vjeçe? Im shoq është lidhur me një femër tjetër dhe ka dalë hapur me të. Kjo gjë më ka tronditur shumë. Ajo është beqare dhe nuk do t’ia dijë se ai ka një grua dhe një vajzë. Të ishte për mua ndahesha, por vajza më çmend duke me thënë “mami, mos u ndaj”. Nuk di si të veproj, sepse edhe faktin që ai del hapur me një femër tjetër nuk e duroj dot. Mes nesh gjithçka ka mbaruar dhe kjo ka tashmë 2 vjet që ka ndodhur, sepse unë kalova një sëmundje jo të mirë dhe në atë kohë nuk isha e aftë t’ia plotësoja nevojat e tim shoqi. Pikërisht në atë kohë ai u lidh me femër tjetër pa pikë mëshire. Nuk di si të veproj. As familja nuk më mbështet shumë dhe më shumë prej opinionit. Ju, si do të vepronit?

Romeo Balliu:

- Së pari, ti the që ke 8 vjet martesë me këtë burrë si na dalka vajza 14 vjeçe këtu? Ku janë 6 vjet, apo i ke mbajt në xhep ti? Së dyti, kur martohesh, lidh jetën në të mirë e në të keq. Së treti, nëse e ka bërë këtë gjë ai, do të thotë që s’ju ka dashur kurrë. Dhe së fundi, kur nuk shtyhet, ndahesh. S’do të shkatërrosh jetën tënde se ke fëmijë. Ajo tashmë e kupton, di ta ndajë të mirën nga e keqja, kështu që ndahu e shiko lumturinë tënde.

Gazeta:

- Ka bashkëjetuar para se të bënte celebrimin, Romeo.

- Epo, kur se ka njohur në bashkëjetesë është e kotë që flasim. Kjo s’paska pas asnjë fije truri që s’e ka pas ditë me kë ka të bëjë.

Romeo Balliu: Marina Kristi:

- Familja juaj bën shumë gabim që nuk ju mbështet. aftë jam t’i josh femrat. E kam bërë edhe thjesht për lojë, asgjë më tepër.

- Të gjithë meshkujt e bëjnë këtë gjë, kanë nevojë të provojnë herë pas here që janë tërheqës akoma dhe pse kanë një partnere në krah. E kemi në gjak, jo se nuk i duam partneret, por nuk rrimë dot, mos kërko shpjegime. Ti bëj sikur nuk sheh haha.

Araniti. Olti.

Çfarë opinioni dreqi?! A ka më keq sesa kur dhëndrri del me të dashurën hapur? Është treguar shumë mizor ai idioti, por do vijë dita që do ta paguajë. Sa më parë duhet ta ndash. Vajza nuk është e vogël, duhet ta bësh të kuptojë. Ik mos rri aty, vret veten tënde, kurse ai bën qejfin e vet pa problem.

Alda Tiranë:

- Fëmija do rritet e do ta kuptojë, po ty që të ikën jeta thuaj. Edhe ti mos u ndaj, po kap ndonjë burrë si burri yt.

- Ti e dashur ke nevojë për mbështetje, ke nevojë të kesh një partner të mirë që të të japë ngrohtësi. Nëse ai shkon me tjetër femër, edhe ti kthehu nga ana tjetër, por pa e kuptuar fare burri. Rriji burrit gjoja sikur je me nerva që të mos e kuptojë që edhe ti ke një të dashur. Gjithmonë rriji me fytyrë të vrenjtur në mënyrë që të mos e kuptojë lidhjen tënde, e dashur.

- Ndahu. Përderisa ai ka dalë hapur me tjetrën, çfarë po pret akoma?! Vajza do të rritet e do të shohë jetën e vet, ajo që do të ngelet vetëm je ti. Goja e njerëzve nuk mbyllet kurrë, jeto për vete e jo për botën. Vajza do të të kuptojë me kalimin e kohës.

Goni Gon: Ela Elion: Shkreli Leandro:

- Po bëj edhe ti të njëjtën gjë, nëse je okej. - Ndaje dhe shiko

Teuta Paco:

jetën tënde.

Pavlina Shyti:

- Mos u ndaj, mos e lër kurvën të bëjë qejf me burrin tënd, se do vijë një ditë që bashkëshorti do të kthehet te vajza dhe te ti, kurse kurva do të ngelet edhe pa burrë, edhe pa fëmijë, se ajo edhe tani është plakë.

- Vajzat 14 vjeçe sot kuptojnë shumë të japin ujë në bisht

Roza Shqip:

- Nga ari i zi i marrin more Aleks, ndërsa për gratë që marrin kaq shumë e kanë nga kultura e tyre, ua lejon feja. Duke qenë se burrat e kanë në natyrë që nuk kënaqen dot me një, u ka thënë: “Hajt, ju lejohen edhe gjer në 7 gra”. Pastaj, sheikët kanë me çfarë t’i mbajnë se po të jetë edhe shqiptarët i mbanin, por s’ua mban xhepi fakirave haha.

Daniela.

të lugës për të tilla gjërash. Nëse ajo e di të vërtetën e babait, ajo do t’i thotë nënës: “Akoma je me të moj nëne?”. Ka folur ajo me vajzën? E di vajza këtë histori? E them këtë se në Shqipëri ua fshehin fëmijëve shumë gjëra për të mos i lënduar. Tani vajza është rritur e duhet t’ia thuash. Apo kjo nënë është akoma e dashuruar me këtë burrë dhe nuk do vetë të ndahet?!

ta. Titi Troshka:

- Shumë ashpër iu përgjigje, moj Marina. Po unë që dal me 2-3, ç’duhet të bëjë gruaja ime? Hehehe

Marina Kristi:

- E lexove mirë historinë, s’ka ashpërsi këtu atë që duhet të bëjë i thashë. Gruaja jote është budallaqe që s’të ka lënë akoma. Ti si duket je më keq se ai aty lart.

Leonardo Leo:

- Ik o vëlla gjej ndonjë mundësi tjetër, lëre burrin të jetojë jetën, mos ia prish terezinë.

- Në qoftë se ti nuk respekton veten tënde, nuk mund të të respektojë askush. Ndaj jeta është e jotja dhe jetoje si do ti dhe jo si duan të tjerët për ty. Qofshin këta të tjerët edhe fëmijët e tu.

- Ti qorre s’je, sakate jo, bukën e gojes e nxjerr vetë. Kur një njeri nuk të do, hapi rrugën, se kur të bëjë 8 vjet me atë tjetrën, po të njëjtën gjë do të bëjë. Nuk e justifikon aspak se paske qenë ti e sëmurë dhe ai duhej të zinte tjetër. Po të ish ai i sëmurë?

- Ndaje dhe shiko

Enkelejda Jonuzi: Dalina Bardhi: Teuta Paco:

jetën tënde.

Edi Edi:

- Merrja hakun në të njëjtën mënyrë, me dikë tjetër ose me mua.

- Normal që do të votohet se s’ka si bëhet ndryshe, por me reformimin e drejtësisë do të ketë rikthim dhe rigjykim për politikanët që janë gjykuar nga ky sistem i kalbur.

- Unë këtu shoh thjesht teatër, shteti është në duar private, populli në varfëri të skajshme për shkak të këtyre plehrave.

Vini. Visar-

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.