Ertilandryshe!

Intervista - - MUZIKE -

Fabjola Kuburi:- Ertila, si ka ardhur kjo verë për ty?

Ertila Koka:- Kjo verë ka ardhur si gjithmonë me një projekt të ri, por këtë herë akoma më të veçantë. Besoj do shkojë bukur.

- Çfarë mezi prisje të bëje këtë verë?

- Mezi prisja të nxirrja videon e re.

- Ti dhe Tony T, si u gjetët?

-Unë dhe Tony, jemi takuar në një nga klubet ku do performonim të dy. Vendosim të sjellim një duet të dy dhe ia

- A mund të na tregosh diçka më shumë rreth bashkëpunëtorëve të tu dhe sa je e kënaqur me këtë projekt?

-Jam goxha e kënaqur me bashkëpunëtorët e mi, këtë herë me Studio 2D, De Vox dhe Gramoz Kozeli, që është bashkëpunimi i parë për mua me ta. De Vox, ka realizuar muzikën dhe orkestrimin e “You Only” me Tony T. Melodinë kemi punuar unë dhe Gramoz Kozeli dhe Tony, që ka sjellë pjesën e tij bashkë me tekstin. Rozana Radi ka punuar për tekstin në shqip dhë për tekstin në anglisht kam punuar vetë. Ndërsa me videon ka punuar “Provideo”.

- E ke më të vështirë punën këtë periudhë për shkak të

- Ajo që mbetet e pandryshuar, është ngjyra e flokëve, deri tani, pasi më pëlqen shumë ngjyra natyrale, por si dihet edhe mund t’i ndryshoj në ndonjë klip tjetër.

- Ne femrat edhe pse i kemi dollapet të mbushura me rroba, përsëri themi: “s’kam ç’të vesh”. Ndodh edhe me ty kështu?

- Më ndodh shpesh edhe pse blej pafund, asnjëherë nuk ngopem. Këtë e kuptoj vetëm

- Nuk jam shumë e fiksuar pas produkteve por çdo ditë, pasi laj fytyrën dhe para se të dal vë krem të Estel Lauder, pak “ruzhë” në faqe, lyej buzët, qerpikët dhe kaq më mjafton. Make-up përdor vetëm nëpër koncerte dhe shumeë rrallë, pasi s’më pëlqen. Çdo natë para se të fle bëj një masazh fytyrës disa minuta dhe këtë ia rekomandoj shumë, të gjitha vajzave pasi kujdesi për fytyrën nuk është kurrë i tepërt dhe i ndihmon të jenë gjithmonë të bukura e të freskëta.

- Ai që nuk mungon kurrë në produktet e tua kozmetike?

- Jo, nuk jam e fiksuar, pasi

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.